Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Hotpoint Ariston ELTF11M121C - reklamacja turbo pompy

16 Maj 2020 14:54 165 9
  • Poziom 9  
    Turbo pompa zmywarki chodziła niecałe 7 miesiecy. Panewki dostały dużych luzów w stopniu aż wirnik zaczął zatrzymywać się na stojanie. Reklamacji nie chcą uznać, twierdząc że nie było dosypywanej soli, przez dużą twardość wody nastąpiło szybkie uszkodzenie a więc jest to wina użytkownika - tak napisali. Ja natomiast twierdzę że jest to wina słabych części pompy.
    Zmywarka była i jest użytkowana zgodnie z instrukcją, na początku ustaliliśmy twardość wody i włączyliśmy odpowiedni poziom na wyświetlaczu (2). Sól jest dosypywana kiedy zapali się ikonka, około 2 razy w roku. Naczynia są czyste, szkło bez żadnych nalotów. Czy ktoś może wskazać co się mogło zdarzyć, że pompa tak szybko się wytarła? Drugie pytanie czy sprzedawca po oględzinach samej pompy (nie zmywarki) może tak odpisać i nie uznać reklamacji?
    Zmywarka Hotpoint Ariston ELTF11M121C - reklamacja turbo pompy Zmywarka Hotpoint Ariston ELTF11M121C - reklamacja turbo pompy Zmywarka Hotpoint Ariston ELTF11M121C - reklamacja turbo pompy Zmywarka Hotpoint Ariston ELTF11M121C - reklamacja turbo pompy
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista AGD
    Normalne zużycie takiej pompy myjacej. Ma się zużyć jak najszybciej.
  • Poziom 9  
    Bez żartów, 7 miesięcy pracy przy dwóch cyklach w tygodniu?
    Prosiłbym o bardziej rzeczowe odpowiedzi w tym temacie,
    pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    Zdarzało się, że po 5 miesiącach padła.

Źle ustawiona twardość wody.
    Tabletki myjące słabej jakości.
  • Poziom 9  
    Witam, zmywarka ma ustawiony stopień twardości według zakupionego zestawu sprawdzającego,
    przy każdym myciu stosuje się tabletki myjąco - nabłyszczające firmy "Finish ",
    gdy pojawia się ikona dodaje się sól do zmywarek (Kraft,UFO),
    miejsce zakupu to sklepy typu market.
    Więc skąd kamień wycierający panewki po siedmiu miesiącach ?
  • Specjalista AGD
    No to pumeks w finishu :)
  • Poziom 9  
    Zrobiłem już wcześniej próbę rozpuszczając tabletkę w ciepłej wodzie i ... nic. Potrzymałem parę dni czy coś się wytrąci z zawiesiny.
    Tak przeprowadzona próba nic nie wykazała . Oprócz szlamu nic nie wyczułem pod palcami.

Zmywarka Hotpoint Ariston ELTF11M121C - reklamacja turbo pompy [img-1]
  • Specjalista AGD
    To po Twoich testach wynika, że pompa ma tyle wytrzymać.
  • Poziom 9  
    Można Cię prosić o bardziej rzeczowe odpowiedzi, mam wrażenie że mi docinasz.
  • Specjalista AGD
    jacekdv napisał:
    można Cię prosić o bardziej rzeczowe odpowiedzi, mam wrażenie że mi docinasz.

Serio nic Ci nie docinam sam raz wstawiłem taką pompę i klientka wróciła po 5miesiacach a tam gorsze wyrwy w tulejkach niż u Ciebie.