Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Nb 500 nie bootuje do biosu do menu bootowania ani systemu operacyjnego

16 Maj 2020 16:00 384 20
  • Poziom 4  
    Cześć mam problem z laptopem Toshiba Nb 500 po zainstalowaniu systemu Windows 8.1 dodam że instalowałem go z poziomu innego laptopa gdyż ten nie ma napędu i nie miałem bootowalnego pendrive'a po włożeniu dysku twardego nie uruchomił się do systemu operacyjnego próbowałem inne systemy zrobiłem bootowalnego pendrive z Linuxem i wiele więcej komputer dalej nie startuje nie da się też wejść do bios ani do menu bootowania gdy naciska się odpowiednie przyciski jest szary ekran gdy wkłada się dysk twardy z systemem też po logo Toshiba jest szary ekran próbowałem flashować bios przez programator mini pro ale dalej ten sam objaw
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Zacznij od kupienia nowej kostki bios i zaprogramowaniu jej czystym wsadem który bez problemu znajdziesz tu na forum.
    Czy próbowałeś wejść do bios bez zamontowanego dysku twardego?
  • Poziom 4  
    Próbowałem wejść bez dysku twardego szukałem na forum tego wsadu ale nie mogę go znaleźć mógłbyś mi go pod linkować
  • Poziom 25  
    Tomek12342 napisał:
    szukałem na forum tego wsadu ale nie mogę go znaleźć mógłbyś mi go pod linkować
    Podaj oznaczenie płyty głównej.
    Tomek12342 napisał:
    Próbowałem wejść bez dysku twardego
    Z jakim efektem?
    Tomek12342 napisał:
    próbowałem flashować bios przez programator mini pro ale dalej ten sam objaw
    Zapisałeś stary wsad?
  • Poziom 4  
    Oto numery laptopa Toshiba Nb 500-108
    Part no PLL50E-00801KPL

Dodano po 5 [godziny] 48 [minuty]:

Zapisałem stary wsad w laptopie była nowsza ja wgrałem starsza tylko taka znalazłem kiedyś w internecie
  • Poziom 25  
    Tomek12342 napisał:
    Zapisałem stary wsad w laptopie była nowsza ja wgrałem starsza tylko taka znalazłem kiedyś w internecie
    I teraz nie masz do niego dostępu?

Jak laptop jest na płycie LA-6855P Rev:1.0 to mogę Ci podesłać wsad ale musisz wylutować kość go wgrać programatorem.
  • Poziom 4  
    Lisek ja mam Toshibę Nb 500 nie Nb 505 chyba że to nie ma różnicy ?
  • Spec od monitorów
    Toshiba Satellite NB505
    - płyta PBU00 Compal LA-6851P
    - CPU: Intel Pineview-M (Atom N455)+ DDRIII
    SM Link

Toshiba NB500 netbook, PBU00 Compal LA-6856P.
    CPU: Intel Cedarview + DDRIII

SM Link
  • Poziom 4  
    Ja mam RAM DDR II
  • Poziom 25  
    Mogę pobrać z tego wątku jak chcesz 188 pobrane, ani jednej złej opinii bios
    Tomek12342 napisał:
    Ja mam RAM DDR II
    Jedyna płyta do tego modelu z DDR II to LA-6855P więc programuj wsadem do tej płyty.
  • Poziom 4  
    7jacek7 dasz załącznik z tym biosem ?
  • Poziom 25  
    Tomek12342 napisał:
    7jacek7 dasz załącznik z tym biosem ?
    Osobiście nie sprawdzałem, przed chwilą pobrałem z linku powyżej.
    Powodzenia :spoko:
  • Poziom 4  
    Wylutuję pamięć i w gram napiszę jak to zrobię

Dodano po 3 [godziny] 10 [minuty]:

Wgrałem uruchomiłem dalej ten sam objaw
  • Poziom 25  
    Spróbuj go uruchomić bez zbędnych podzespołów tylko płyta, matryca i włącznik.
  • Poziom 4  
    Wyciągnąłem wszystkie zbędne rzeczy nadal to samo
  • Spec od monitorów
    Na matrycy (wiemy) masz szaro!

:?: Co masz po VGA?
  • Poziom 25  
    Opisz dokładnie jak się zachowuje laptop.
    Po wpięciu zasilacza jaki prąd pobiera płyta?
    Czy reaguje na włącznik? Da się go wyłączyć poprzez przytrzymanie włącznika?
    Czy słychać pracujący dysk?
    Próbowałeś podpiąć zewnętrzny monitor?
    Zmierz napięcia na n.1, 3, 4, 5, 19, 20, 22 JLVD1.
  • Poziom 4  
    Reaguje na włącznik włącza się słychać wentylator pokazuje się napisy na ekranie nie da się wejść do biosu ani do menu bootowania nie uruchamia też żadnego systemu operacyjnego. Próbowałem podpinać pod zewnętrzny ekran po prostu po naciśnięciu power i klikaniu F2 żeby wejść do biosu jest entering setup i później szary ekran tak samo z menu bootowania i systemem operacyjnym

Dodano po 42 [sekundy]:

Przy uruchamianiu systemu słychać chwilę dysk później się wyłącza
  • Poziom 25  
    Zmierz napięcia na wszystkich cewkach gdy laptop jest włączony (szary ekran)
  • Spec od monitorów
    Przytrzymuj F2 i włacz laptop
    Przytrzymaj F12 w włącz laptop
    * F2/F12 nie puszczasz
    Spoiler:
    To start BIOS Setup:
    1. Turn on the computer while pressing the F2 key.
    2. Release the F2 key when the TOSHIBA Leading Innovation >>>
    screen appears.

p.s

NB200 i czarny ekran Link

Dotyczy Toshiba L500- / Toshiba Satellite U400-
    Spoiler:
    1) when the BIOS was flashed from under Windows in "C:\Windows\Temp\WINPHLASH\" (С: \Windows\Temp\WINPHLASH64\Bios)
    * is two: «BAK» and «ROM»
    ..... left Backup of the working Bios (file " BIOS.BAK").
    So I took the hard drive out of my laptop and connected it to another computer (you can use the standard SATA interface, or you can use the SATA-USB adapter), downloaded it to a flash drive and transferred it to a working computer. I decided that it is better to have an old BIOS than a new one ....

2) on the forum (_Link_ phoenix-bios-bios-mod-request) downloaded "CRISIS DISK-Phlash16_v1.6. 9. 5" for Toshiba L500

3) I Took an SD CardReader and a 32 Mb flash drive ..... Unpacked "Crisis Disk" in a separate folder, deleted the "BIOS" that was there.WPH", copied the file " BIOS.BAK" (point 1) and renamed it "BIOS.WPH".
    Connected CardReader, formatted the flash drive in FAT (not FAT32) and launched " WINCRIS.EXE" as an administrator (from under Windows 7 x64), selected your flash drive in the drop-down list and clicked "Start". Everything! Crisis Disk is available! =)

4) on the advice of all the same forum (point 2) - removed the hard disk and CD / DVD drive (EXACTLY! the hardware itself!). Remove the battery (s). Disconnected from the network (power). In General-disabled everything =)

5) Inserted the CardReader with a USB flash drive into the nearest USB connector (if you can't use this connector, try another one/others).

6) Pressed the "Fn" and "B" keys (!!!do not let them go yet). P.S. This combination when enabled starts BIOS Recovery Mode. I defined it by going through the main combinations. In this combination, the cooler is clearly faster and makes more noise, which indicates that recovery mode is running.

7) Connect the power to the laptop. I turn on my laptop (Power). As soon as the light bulb "CardReader"a (i.e. went to supply voltage to it) - release, clamped earlier, "Fn "and" B "(or"Fn+B"/" Fn-B " - who is more convenient to write).

8) ... whrn Returned, i.e., after about 10 minutes, and the laptop is turned off (only the network indicator is lit). Took out CardReader and turned on the laptop-CE! came to LIFE! =))

PS If the combination "Fn+B" does not activate "BIOS Recovery Mode" - select other combinations, focusing on the speed and noise of the cooler =)

* podobnie na Link
    Czy zadziałą w Toshiba Nb 500 ???? * spróbować nie zaszkodzi już gorzej