Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto iść w zawód spawacza jaki spawacz najlepiej zarabia ? Różnice w metoda

tomy55 16 Maj 2020 16:21 201 4
 • #1
  tomy55
  Poziom 2  
  Jestem ślusarzem z wykształcenia. 10 lat temu kończyłem szkołę nigdy nie pracowałem w zawodzie ale chciałbym zrobić kurs spawacza czy warto iść w ten zawód? Do dyspozycji w domu mam spawarkę MMA i t na niej zamierzam się szkolić w fachu spawacza a planuję zrobić kurs MG /MAG. Czy jest jakaś róznica pomiędzy spawaniem MIG/MAG a MMA ? Czy lepiej zrobić TIG ale ponoć jest to trudne spawanie.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • TermopastyTermopasty
 • #2
  krau
  Poziom 21  
  Różnice pomiędzy różnymi metodami spawania możesz wyczytać w internecie. Sam kurs spawania da ci papier, niestety praktyki za dużo nie będzie, więc pozostaje samemu się doszkolić. Smarkać w zasadzie to potrafi większość, ale poprawne spawanie to już wyższa szkoła jazdy -ale dopiero wtedy są pieniądze. Największe przy metodzie TIG, potem MIG/MAG i MMA. Żeby zostać fachowcem trzeba posiąść trochę wiedzy i wykonać sporo spawów - nie przesadzę jak powiem że będą to ilości liczone w setkach metrów. Sprzęt na którym się uczysz/pracujesz też niestety ma duże znaczenie. Trzymam kciuki i powodzenia.
 • TermopastyTermopasty
 • #3
  marc811
  Poziom 9  
  To zależy kto cie przyjmie na okres próbny bez doświadczenia,są tacy co wezmą cię jako pomoc i dokształcą lub pokażą wiadomo nie wszystko każdy ma swoje tajemnice.Generalnie jeśli się czujesz że możesz pracować w tym fachu to spróbuj. z drugiej strony firmy szukają speców co spawają miedz, aluminium a to wyższa szkoła.pozdrawiam.
 • #4
  tomy55
  Poziom 2  
  Planuję zrobić kurs na początek Mig lub mag a w domu mam spawarkę MMA i na niej będę doskonalił swoje umiejętności.