Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielnica z bezpiecznikami

16 Maj 2020 16:42 375 16
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich użytkowników forum.
    Jestem początkujący w temacie prądu, więc proszę o wyrozumiałość. Mieszkam w domku jednorodzinnym z piwnicą. Chciałbym założyć oddzielny licznik prądu tylko dla mojej informacji w piwnicy. Mam tam osobną rozdzielnicę z bezpiecznikami. Czy da radę zamontować tam licznik?
    Jeśli tak jaki musiałbym bym nabyć.
    Bardzo proszę o odpowiedź
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Najlepiej licznik energii na szynę DIN.

• Poziom 31  
    Wtedy on jest jako podlicznik i jego wartość dolicza się do pobranej mocy w liczniku głównym, chyba, że chcesz mieć całkiem osobny licznik, niezależnie od tamtego?
  • Poziom 3  
    Czy w takim podliczniku dało radę by podpiąć go tylko pod np. 5 bezpieczników z 8?
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Mateusz.16 napisał:
    Czy w takim podliczniku dało radę by podpiąć go tylko pod np. 5 bezpieczników z 8?
    Pozdrawiam

Możesz podłączyć dowolne obwody, byle tylko prądu maksymalnego nie przekroczyć.
  • Poziom 3  
    U mnie wygląda to tak.
    Na rozdzielnicy mam 17 miejsc na bezpieczniki. Od 1-12 mam bezpieczniki, które są podłączone, poniżej załączam zdjęcie rozdzielnicy elektrycznej i zdjęcie rozpisu bezpieczników pod podłączone urządzenia. Chciałbym podłączyć licznik pod bezpieczniki 6-11. Czy jest to możliwe na takim liczniku?
    Jeśli tak bardzo bym prosił o poinstruowanie.
    Pozdrawiam serdecznie Rozdzielnica z bezpiecznikami Rozdzielnica z bezpiecznikami Rozdzielnica z bezpiecznikami Rozdzielnica z bezpiecznikami
  • Poziom 3  
    Chodzi o bezpieczniki 6 i 11 czy od 6 do 11 ?, Zdjęcie troche mało wyraźne jaki jest ich maksymalny prąd obciążenia ? Żeby zamontować taki licznik energii nie możesz przekroczyć maksymalnego prądu ( 40A ).
  • Poziom 15  
    Brivido napisał:
    Wtedy on jest jako podlicznik i jego wartość dolicza się do pobranej mocy w liczniku głównym, chyba, że chcesz mieć całkiem osobny licznik, niezależnie od tamtego?
    Nieśmiało się wtrącę z twierdzeniem, że liczniki nie liczą mocy a energię...

• Poziom 31  
    Tylko zauważ, że masz tam jakieś gniazdo 3-fazowe i prawdopodobnie każdy wyłącznik jest rozdzielony pomiędzy fazy.
    Liczba ich, wskazywała by, że może to być dość nowa instalacja - 3 żyłowa, więc prawdopodobnie tam powinien być również wyłącznik różnicowo-prądowy.
  • Poziom 3  
    Czy w podliczniku można ustawić np. wyświetlanie wartości pobranej przez 1 miesiąc?
    Chodzi mi czy wartość na wyświetlaczu jest wartością pobierania prądu chwilowego czy można ustawić zliczanie energii przez jakiś okres czasu.
    Chciałbym znać miesięczny pobór prądu z poszczególnych obwodów z rozdzielnicy, stąd moje pytanie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    No jeżeli chcesz znać zużycie energii na każdym takim wyłączniku eS osobno, to w każdy obwód musiał byś podłączyć jeden licznik 1-fazowy. A na to w tej rozdzielnicy nie ma już miejsca. Zresztą nie masz tam miejsca nawet na jeden licznik.
  • Poziom 27  
    takijasiu napisał:
    Zresztą nie masz tam miejsca nawet na jeden licznik.

Jeden się jeszcze zmieści.
  • Poziom 3  
    Chciałbym znać pobór wszystkich obwodów na raz. Zmieści się ponieważ bezpieczniki od 1-12 są tylko używane.

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

Wszystkich miałem na myśli od 6 do 11