Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] STAG QBOX BASIC - Błąd "Brak odpowiedzi układu paliwowego lub dysze ROZWIĄZ

16 Maj 2020 16:45 69 1
  • Poziom 15  
    Witajcie
    Chciałem opisać problem który mnie dopadł, a na temat jego rozwiązania niewiele znalazłem w internecie.

Ostatnio rozkręcałem kolektor i wymagało to odpięcia wtrysków gazowych. Jakie było moje zaskoczenie gdy po zmontowaniu STAG QBOX BASIC nie chodził poprawnie na LPG. Nie było też możliwości wykonania Autokalibracji w programie. Silnik gasł po przełączeniu na gaz. Błąd jaki był wyświetlany przy próbie Autokalibracji w programie AC STAG to "Brak odpowiedzi układu paliwowego lub dysze wtryskiwaczy gazowych zbyt małe"

Brak odpowiedzi układu paliwowego - nie wiem co to oznacza sądziłem, że coś nie styka między wtryskami benzyny/gazowymi a sterownikiem
    dysze wtryskiwaczy gazowych zbyt małe - z pewnością miałem dobre bo dopiero co pracował to prawidłowo

Szukałem odpowiedzi w internecie po treści błędu i niewiele znalazłem na ten temat. Określony komunikat jak podano w opisach zmian programu AC STAG został dodany niedawno. Coś jednak innego na jakimś forum w internecie znalazłem i nie mówiło mi to nic. Mianowicie ktoś opisywał, że po tym błędzie zmieniał wtryski i tak problem rozwiązał. Miałem dopiero co dobre wtryski i nagle problem. Niemożliwe.

Postanowiłem pójść tym tropem, uwzględniając jednak, że były wtryski odłączane przeze mnie. Sprawdziłem więc konfiguracje kolejności wtryskiwaczy LPG w programie AC STAG i problem się wyjaśnił natychmiast.

Przy montażu zamieniłem kolejność wtrysków 1 była od koła zamachowego podłączyłem przeciwnie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    Klasyka gatunku :-) mialem pisać o zamianie ale kolega sam zrobil.