Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta sieciowa jaką kupić do grania

16 Maj 2020 19:32 147 5
 • Poziom 3  
  Potrzebuję kupić nową kartę sieciową ponieważ moja zintegrowana nie działa szybciej niż do 100Mb, chciałbym coś nie za drogiego i głównie komputer używany jest do grania więc karta musi być z wejściem na kabel a nie bezprzewodowa (chyba, tak dobrze to się nie znam)[/syntax]
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 27  
  Kup 1Gb, a jeżeli na USB to tylko na USB 3.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Do grania wystarczy z zapasem przepustowość 100kbps. Masz 100Mbps, więc tysiąc razy więcej niż potrzeba. Chyba się naczytałeś sponsorowanych postów na forach dla graczy i chcesz stracić niepotrzebnie kasę.
 • Specjalista Sieci, Internet
  IC_Current napisał:
  Masz 100Mbps, więc tysiąc razy więcej niż potrzeba.

  No, z tym 1000x to może lekka przesada, bo są gry wymagające po kilkanaście Mbps, ale 100Mbps na wbudowanej karcie powinno rzeczywiście wystarczyć z wielkim zapasem ;)

  Chyba, że łącze jest dużo szybsze, i miałoby być wykorzystywane jeszcze do innych celów.


  @zielak28 twój komputer to laptop czy stacjonarny?

  EDIT: drobne uściślenie...
 • Poziom 27  
  Mówimy o kwotach kilkudziesięciu złotych, jak już ma coś kupować, to niech kupi lepiej szybszą niż wolniejszą. Teraz łącza 1Gb pod strzechę trafiają.
 • Poziom 12  
  Dziś to standard 1Gbit w sieci domowej. Nie marnuj czasu na 100Mbit kartę. Bo za jakiś czas będziesz miał neta Więcej niż 100Mbit i karta będzie do wyrzucenia. Jedyne zastosowanie karty 100Mbit jakie w tej chwili widzę, to jako metoda sprzętowego dzielenia pasma, aby każdy miał po równo - np w firmie, gdzie jest dużo pracowników. Cena jest praktycznie ta sama.

  Dodano po 2 [minuty]:

  zielak28 napisał:
  Potrzebuję kupić nową kartę sieciową ponieważ moja zintegrowana nie działa szybciej niż do 100Mb, chciałbym coś nie za drogiego i głównie komputer używany jest do grania więc karta musi być z wejściem na kabel a nie bezprzewodowa (chyba, tak dobrze to się nie znam)

  Jeszcze dodam pytanie retoryczne... a kto Ci tę kartę zamontuje? Jeśli jesteś "zielony", to raczej sam jej montował nie będziesz. Jak chcesz więcej niż 100Mbit, to tylko 1Gbit Ci zostaje, tak czy inaczej. Idź do serwisu/sklepu PC niech Ci wmontują.