Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips radio - Kondensator radia ve301 dyn

adammc 16 May 2020 19:37 1236 9
 • #1
  adammc

  Level 26  
  Witam serdecznie.
  Czy kondensator Philips ze zdjęć mógł być oryginalnie montowany w radiu Ve 301 dyn firmy Radione inż. Nikolaus Eltz Wiedeń. Pozostałe mam na pewno oryginalne. Jeżeli nie był to z jakich lat on może pochodzić?
  Proszę o odpowiedź
  Pozdrawiam. Philips radio - Kondensator radia ve301 dyn Philips radio - Kondensator radia ve301 dyn Philips radio - Kondensator radia ve301 dyn Philips radio - Kondensator radia ve301 dyn
 • #2
  aksakal
  Tube devices specialist
  Jest to kondensator elektrolityczny 4uF / 350V. Różne warianty schematy tego modelu radia zostały wyprodukowane w latach 1938-1947. Przejdźmy do historii - Do corocznej Niemieckiej wystawy w 1938 roku pojawiają się dwa nowe "odbiorniki ludowe" - to DKE-38 i VE301W-dyn.Aby być uczciwym, należy podkreślić, że odbiorniki serii VE301, a były trzy odmiany (VE301, VE301-dyn, DKE38), należą do najbardziej lubianych w każdej kolekcji . Nowy" odbiornik polityczny " VE301-dyn. - "politische Empfänger", Niemieckie małe radio o wartości 65 RM. Prefiks " dyn " w oznaczeniu modelu mówi o zastosowaniu w tym urządzeniu dynamicznego głośnika, co znacznie poprawiło jakość dźwięku. Ponadto odbiornik ten miał już bardziej nowoczesny wygląd z poziomą skalą. Przełącznik sieciowy został ostatecznie przeniesiony na przód odbiornika. Ale aparat nie był wyraźnie zmodyfikowany i miał wiele wad.
  W szczególności szassi było używane od starego modelu VE301, chociaż wyraźnie nie pasowało tutaj i wymagało drogich ulepszeń podczas instalacji. Mechanizm verniera był niepotrzebnie skomplikowany, drogi i ... bardzo zły.
  Ale ogólnie biorąc, był to już wysokiej jakości nowy aparat. Nadal Audion (regeneracyjny). www.radiostation.ru/home/museum/13manual.html Philips radio - Kondensator radia ve301 dyn
 • #3
  adammc

  Level 26  
  Dziękuję za odpowiedź. Tak się składa że mam wszystkie te modele w kolekcji.
  Podczas odbudowy staram się dbać o najmniejsze szczegóły, stąd pytanie o ten kondensator bo mi wygląda na wymieniony. No ale kupiłem to radio i on w nim już był a reszta wygląda na nietknięte.
  W tym odbiorniku są 2 kondensatory 4 mikro i na zdjęciach są obok siebie. Jestem skłonny iść na kompromis i go zostawić pod warunkiem że jest z tamtej epoki a napis Philips Radio to sugeruje.
  Pozdrawiam
 • #5
  adammc

  Level 26  
  Dziękuję za odpowiedź.
  W takim razie zostawię ten kondensator jak oczywiście uda się go "naprawić". Tak sobie jeszcze pomyślałem bo radio łączone jest zwykłym drucikiem 0.5 mm miedzianym a ten kondensator ma zaciski oczkowe i podłączony był srebrzanka 0.6 mm co sugeruje mi że oryginalny mógł zostać wycięty.
  Dziękuję za odpowiedź
  Pozdrawiam
 • #9
  adammc

  Level 26  
  Tamte dwa bordowe są oryginalne i nie mam co do nich wątpliwości. Chodziło mi o ten niebieski tam na jednym ze zdjęć również są jakieś czarne napisy.
 • #10
  adammc

  Level 26  
  Witam serdecznie
  W ramach odbywania kwarantanny postanowiłem odtworzyć kondensator. Materiały użyte to papier preszpan klej lakier i trochę barwnika. Korpus nawinięty został na stylu od szczotki .
  Kolor trochę mi nie wyszedł ale efekt zadowalający.
  Philips radio - Kondensator radia ve301 dyn Philips radio - Kondensator radia ve301 dyn Philips radio - Kondensator radia ve301 dyn Philips radio - Kondensator radia ve301 dyn Philips radio - Kondensator radia ve301 dyn Philips radio - Kondensator radia ve301 dyn