Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Balast z timerem Jak sprawdzić

16 Maj 2020 20:13 141 1
  • Poziom 15  
    Witam, chciałbym reanimować lampę UV-C firmy Blue lagoon model: Ozone UV-C 75.000,
    Lampa jaka była zainstalowany to F980501 36 T5 HO VH 75W 4P
    Dostępna lampa z czterema pinami (jeden dłuższy),
    I mam pytanie jak go sprawdzić , bo podejrzewam ze morze być uszkodzony jako że do złącza (połączenia zasilania z żarnikiem UV) dostała się woda. Sam sterownik startuje pokazuje ok 5000tyś godzin.
    Stary żarnik wyciągałem (był cały we wodzie) Podejrzewam że lampa działała na sucho bo tuleja górna odkształciła się od temperatury i doszło do przecieku.
    Sam żarnik UV nie jest tani, tak wiec wolał bym się dowiedzieć czy ten balast jest sprawny.
    Rozebrałem gniazdo okazało się że izolacja spękała i doszło do zwarcia, żarnik pomierzyłem miernikiem jak zwykłą żarówkę i wydaje mi się że powinien działać.
    Jest to dokładnie model 36 T5 HO VH 75w 4P-SE-BY1
    Czy to działa jak zwykła świetlówka?
    Bo jedyna opcja jaka przychodzi mi do głowy to podstawić zwykłą świetlówkę pod ten balast. Ale nigdy nie miałem styczności z lampami UV-C tak więc nie wiem czy to funkcjonuje jak zwykła świetlówka.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Byłem zmuszony rozciąć obudowę tego sterownika i okazało się że,
    balast jest uniwersalny do 128W max, obsługuje różne lampy,
    w gnieździe są 4 kable ale i tak zmostkowane są na dwa,
    A ten niby sterownik to jest zwykły zegar który tylko liczy czas, a i tak nie steruje balastem,
    Balast nie uległ uszkodzeniu, wszystko odpaliło.