Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[webinar na życzenie]Sieć RX23W typu Mesh dla inteligentnego domu

ghost666 16 Maj 2020 22:29 420 0
 • [webinar na życzenie]Sieć RX23W typu Mesh dla inteligentnego domu
  Technologia Bluetooth Low Energy posiada trzy podstawowe opcje topologii do podłączania urządzeń do sieci.

  Pierwszą opcją jest topologia łączenia urządzeń punkt-punkt, oferująca komunikację jeden-do-jednego pomiędzy urządzeniami zoptymalizowanymi do przesyłania danych. Jest to podejście szeroko stosowane m.in. w systemach medycznych itp.

  Drugą opcją jest topologia rozgłaszania, zapewniająca komunikację jeden do wielu, umożliwiająca połączenie ze sobą wielu urządzeń, komunikujących się z jednym. Jest to idealne do systemów np. wyszukiwania i nawigacji wykorzystującej BLE.

  Trzecią opcją jest topologia Mesh, która umożliwia komunikację między wieloma urządzeniami w systemie zoptymalizowanym pod kątem bezpiecznego sterowania, monitorowania i automatyzacji wielu systemów. Ta topologia jest odpowiednią do obecnego stylu życia, który koncentruje się na wygodzie i wydajności urządzeń elektronicznych.

  W ramach webinarium uczestnicy poznają metody przesyłania danych w topologii Mesh. Zostanie ona zaprezentowana w przykładowym systemie, gdzie komunikacja BLE zintegrowana będzie z ogólnym systemem na przykładzie mikrokontrolerów RX23W. Jest to pierwsza rodzina mikrokontrolerów, obsługującej pełną funkcjonalność technologii Bluetooth Low Energy, oraz jej uzupełniającego pakietu oprogramowania Bluetooth Mesh do opracowania automatyki domowej wykorzystującej topologię Mesh.

  Na to internetowe seminarium zapisać można się tutaj

  Fajne! Ranking DIY
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9766 postów o ocenie 7944, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.