Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

President Johnson - Zniekształcona modulacja przy nadawaniu w AM

16 Maj 2020 22:39 402 8
  • Poziom 14  
    Witam. Kilka dni temu miałem problem z wyświetlaczem w tym radiu. Problem został rozwiązany. Jak się okazało radio ma jeszcze jeden problem, mianowicie modulacja w AM przy nadawaniu jest zniekształcona tzn (chrypi). Nadawanie w FM jest ok. Odsłuch w AM i FM jest ok. Gdzie szukać przyczyny? Podpowie ktoś? Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na jakim mikrofonie?
    Może limiter wypruty i dlatego chrypi?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Może być wypruta dioda D212, q213 albo co tam po drodze ale jak na dynamiku jest OK to nie sądzę, żeby to był problem braku limitera.
    Daj nagranie tego zniekształcenia.
    Michał
  • Poziom 12  
    basti23 napisał:
    modulacja w AM przy nadawaniu jest zniekształcona tzn (chrypi). Nadawanie w FM jest ok.
    Johnson to czołówka najmniej awaryjnych, najlepszych CB radii wszechczasów, więc od razu pytam o zasilacz, w jakich warunkach testowane ? Widoczne modyfikacje ?

Dodano po 9 [minuty]:

basti23 napisał:
    Kilka dni temu miałem problem z wyświetlaczem w tym radiu.
    Tu diagnoza https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=18694960#18694960

Scieżki same z siebie nie pękają - pęknieta jest płyta na skutek bardzo mocnego uderzenia .

basti23 napisał:
    Wymieniłem diodę pomiędzy trafem modulacyjnym a stopniami mocy
    W dwudziesto pięcio letniej historii forum nie ma ani jednego przypadku uszkodzenia tej diody :!: Przestań czytać infantylne porady.
  • Poziom 14  
    Radio nie ma żadnych modyfikacji. Kupiłem je od starszego Pana za 70zł u którego leżało nieużywane od 10 lat. Zasilacz jest oryginalny 30A kupiony w sklepie, pracuje z Icomem 746. Testuję go z kolegami i przy nadawaniu w AM każdy mówi że modulacja jest chrypiąca.
  • Poziom 41  
    basti23 napisał:
    Zasilacz jest oryginalny 30A kupiony w sklepie
    Impulsowy?
    Service manual, który zamieściłeś to wersja FM i moim zdaniem nie bardzo można na niej bazować.

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Tak się nie dogadamy.

Spytam inaczej - czy możesz pokazać na foto miejsce pęknięcia tej ścieżki żeby było widać możliwą przyczynę ?

Daj czyste nagranie mówiąc do mika z bliska i z daleka.

Polecam auto recorder jak w załączeniu - Link

Eksport do *.mp3 w następujący sposób do katalogu AutoAudioRec.

President Johnson - Zniekształcona modulacja przy nadawaniu w AM President Johnson - Zniekształcona modulacja przy nadawaniu w AM President Johnson - Zniekształcona modulacja przy nadawaniu w AM