Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór odpowiedniego kierunku studiów

17 Maj 2020 00:44 183 4
  • Poziom 4  
    Witam, stoję przed wyborem kierunku studiów na najbliższych kilka lat. Moje zainteresowania skupiają się głównie na elektronice, dlatego wśród kierunków które rozważam są elektronika, automatyka i robotyka, elektrotechnika oraz mechatronika. Chciałbym się dowiedzieć, na którym z tych kierunków kładziony jest spory nacisk na praktykę, a nie tylko na tworzenie schematów czy poznawanie teorii mechaniki oraz elektryczności. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    Mój znajomy prowadzi zajęcia z robotyki i Mechaniki jest to bardzo obszerny interesujący temat tam się tworzy projektuje i programuje elementy nawet roboty ale przede wszystkim tam jest dużo programowania elektronika to też bardzo obszerny temat ale właśnie głównie schematy i własne projekty wzmacniaczy i innych prostych elementów elektronicznych, To zależy co chciałbyś robić Czy chciałbyś zostać fachowcem serwisowym I naprawiać pralki lodówki telewizory i tak dalej sprzęt elektroniczny czy bawić się w programowanie i tworzenie własnych Robotów i urządzeń
  • Poziom 41  
    szymonm01 napisał:
    Witam, stoję przed wyborem kierunku studiów na najbliższych kilka lat. Moje zainteresowania skupiają się głównie na elektronice, dlatego wśród kierunków które rozważam są elektronika, automatyka i robotyka, elektrotechnika oraz mechatronika. Chciałbym się dowiedzieć, na którym z tych kierunków kładziony jest spory nacisk na praktykę, a nie tylko na tworzenie schematów czy poznawanie teorii mechaniki oraz elektryczności. Z góry dziękuję za odpowiedzi

Studia to jednak teoria
    Początek to tylko i aż matematyka
    Praktykę sam musisz zdobywać
  • Poziom 4  
    Zgadzam się, jednak w różnych miejscach słyszałam że jedne kierunki stawiają praktycznie wyłącznie na teorię, a niektóre również na praktyce. Być może ktoś z Was ma już jakieś doświadczenie w tej dziedzinie i chciałby się nim podzielić