Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siłownik ETM-02 nie otwiera jednego skrzydła.

17 Maj 2020 05:37 138 1
  • Poziom 2  
    Witam,posiadam siłownik ETM-02 brama otwiera się do wewnątrz, lewa strona rusza pierwsza.
    Lewa ruszyła a prawa nie...był tylko dźwięk jakby się normalnie otwierała. Gwarancja kończy się w sierpniu,a właśnie prawy siłownik był już raz w serwisie. Co mogło się stać ?! Czy próbować naprawiać sam ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Z podanych przez kolegę informacji można na pewno stwierdzić że się zepsuł. A tak na serio to nikt wróżką nie jest, jeśli słychać że napęd siłownika działa to mogła ulec uszkodzeniu przekładnia, poluzowały się śruby, zerwał klin itd. Jeśli ten siłownik już był w naprawie to wołać serwisanta, i jego pytać, problem tylko że niebawem kończy się gwarancja a może być tak że siłownik po naprawie będzie nadal wykazywał tendencje do psucia się w ten sam sposób (ja miałem u klienta taki problem z dość dobrymi siłownikami FAAC, regularnie psuł się tylko prawy wytrzymywał od 6-12 miesięcy, koniec końców okazało się że brama była spieprzona i jeden siłownik miał bardzo "złe warunkipracy" i w wietrzny dzień miał naprawdę ciężko).
    Tak więc jeśli drugi raz się psuje ten sam to szukać przyczyny bo to racze nie przypadek, może coś z bramą, a może wadliwy siłownik...

Tak jak sądziłem jakość tych siłowników pozostawia wiele do życzenia. poczytaj ten temat
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3486912.html