Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Program do rysunku techniczneg - Poszukuje programu do rysunku 3d

17 May 2020 11:07 348 5
  • Level 3  
    Witam
    Koledzy(nie za bardzo orientuje się w temacie) poszukuje informacji na temat programów do rysowania w 3d (dawno temu w szkole liznąłem solid edge i nie wiele z tego pamiętam. Chodzi o to by projektować proste urządzenia (taśmociągi i kosze zasypowe) z części składowych składać to w programie w całość i z tego drukować rysunki techniczne.
    Ktoś na jakimś programie pracuje ? Coś poleca? Czegoś nie?
    Czy możliwy jest jakiś program za darmo? czy koniecznie trzeba wydawać 13tyś?
    dobrze jak program był by legalny
    Próbuje rysować to w solid edge 2020 2d ten darmowy ale to umarł w butach schodzi się ......
    Może szkoda się tego uczyć? Lepiej komuś to zlecić?
    P.S Z polszczenie będzie ogromnym plusem

Za wszystkie wskazówki informacje z góry dziękuje
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 18  
    Wątpię by tyle ci wystarczyło na tego typu oprogramowanie.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 32  
    Blender jest za darmo, warto rozważyć.
  • Level 18  
    drobok wrote:
    Blender jest za darmo, warto rozważyć.

Ale Blender to nie jest oprogramowanie do tworzenia dokumentacji konstrukcyjnej.
    Podstawowe oprogramowanie CAD używanie w firmach z branży mechanicznej to Solid Works, Solid Edge, Autodesk Inventor. Wyższa półka to Catia, NX, Pro-E. Koszt jak wspomniałem poza zasięgiem zwykłego człowieka. Z darmowych słyszałem o czymś takim jak Freecad. Niestety nic o nim więcej nie mogę powiedzieć.
  • Level 3  
    A może orientuje się ktoś Jaki jest koszt wykonania takiej dokumentacji - Maszyny już istnieją są to taśmociągi zwykłe proste bez żadnych ''udziwnień'' wiadomo że wszystko zależy ale tak orientacyjni rząd wielkości? Do kogo to lepiej kierować szukać jakiegoś biura czy może jakiegoś inżyniera po godzinach może ktoś z Was to robi z okolic Podkarpacia?
  • Level 18  
    Jak taśmociągi istnieją to na podstawie czego zostały wykonane? Istnieje jakaś dokumentacja konstrukcyjna? Może była jeszcze robiona na desce. Jak jakaś firma miałaby się tego podjąć to musi mieć jakiś wsad by na podstawie rysunków sporządzić modele 3D, a potem na ich bazie z powrotem rysunki. Inaczej będziesz musiał rozebrać urządzenie na części potem mierzenie suwmiarką każdej części, sporządzanie modelu i potem rysunku. No i trzeba wrzucić jakieś tolerancje wymiarowe na rysunki na każdy komponent, materiały etc. To będzie taka inżynieria wsteczna.