Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sonel MPI 540Sonel MPI 540
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoki w częstotliwości prądu przy włączaniu urządzeń

17 Maj 2020 11:12 117 2
  • Poziom 11  
    Wszystko zaczęło się od problemów z działaniem komputera. Przy włączaniu światła w pokoju komputer się zawieszał na pół sekundy. Wywnioskowałem, że coś nie tak musi być instalacją elektryczną. Sąsiad elektryk sprawdził instalację i powiedział, że mam komputer uszkodzony. Jednak nie dawało mi to spokoju. Mierzyłem miernikiem prąd w gniazdku i odkryłem coś. Dokładnie w czasie zawieszania się komputera i włączania światła częstotliwość prądu skacze z 50Hz do 60/70 Hz. Czym to jest spowodowane? Jakieś zwarcie? Instalacja ma już swoje lata.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Sonel MPI 540Sonel MPI 540
  • Specjalista elektryk
    kulka112 napisał:
    Dokładnie w czasie zawieszania się komputera i włączania światła częstotliwość prądu skacze z 50Hz do 60/70 Hz. Czym to jest spowodowane?

To jest spowodowane wadliwym pomiarem częstotliwości lub uszkodzonym miernikiem.
    Nie jest możliwe, aby częstotliwość w sieci energetycznej ulegała takim zmianą
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Faktycznie to nie częstotliwość zmienia się (jest to niemożliwe) tylko w czasie włączania oświetlenia są zakłócenia które powodują efekt zawieszania się PC jak też wadliwy pomiar częstotliwości. Zmień żarówki i porównaj. Może masz podłączone oświetlanie przez jakiś regulator? Gdyby częstotliwość sieci u Ciebie faktycznie zmieniała się to byłoby wielkie BUM!!!
    Upsss...
    Za długo pisałem.