Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Geiger counter dosimeter od A do Z

remzibi 21 Maj 2020 23:57 3648 30
    remzibi
    Poziom 24  
    tplewa napisał:
    ... plastik to tutaj nie ma jakiegokolwiek znaczenia...

No bym się zdziwił gdyby miał :) .

tplewa napisał:
    ....Ot może moja zgryźliwość zachęci autora do jakiegoś ciekawszego opisu ;) ...

W najmniejszym stopniu nie zachęciło

tplewa napisał:
    ......bo mnie np. to średnio interesuje co się dzieje na Fejsie gdzie nie mam nawet konta :) .....

I dobrze tak trzymaj, nie każdy musi i powinien używać mediów społecznościowych, ułatwiających integracje, przyśpieszających komunikację i wymianę poglądów i informacji (np. o potencjalnym podniesionym promieniowaniu) :) .

tplewa napisał:
    ..... taka lampa średnio nadaje się do monitoringu jakiś awarii itp. praktycznie pokaże owszem ale jak już jest "gorąco"......

.... Normalnie takie sytuacje czy awarie u nas powodowały śladowe ilości pierwiastków promieniotwórczych których takim licznikiem się nie wykryje... .....

Nieprawda, kompletne bzdury wypisujesz, lampa do tego nadaje się znakomicie, wykryje bez żadnych problemow nawet najmniejsze podniesienie promieniowania tła.
    Do celu tego została zaprojektowana i wykonuje go w 100% zgodnie z przeznaczeniem.

Zresztą celem powstania urządzenia nie jest udowadnianie wybuchów u ruskich, pożarów, aktywności słońca czy pierdzenia kosmitów
    Cel jasno opisałem w pierwszym poście jako
    remzibi napisał:
    ....
    - To urządzenie raczej jest do tego aby odpowiednio wcześniej uaktywnić u użytkownika mode - spier..ać - ...... 

I do tego nadaje się znakomicie.