Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta Indukcyjna w bloku.

17 Maj 2020 13:01 177 1
 • Poziom 1  
  Witam. Remontujemy kuchnię w bloku z wielkiej płyty. Chcemy założyć płytę indukcyjna. Moc jaka mamy 5 kw A płyta ma 7.4 kw. Sąsiedzi maja indukcje ma 230 v. Warunek osobny bezpiecznik. Co wybrać lepiej założyć siłę i się nie martwić że będzie wybijać korki czy indukcja przy takiej mocy jaka mam przysługuje będąca ma osobnym bezpieczniku spełni nasze oczekiwania. Czy koniecznie jest przyłącz siły. Koszt 2000 zł. Czy ktoś ma może indukcje na 230 v, nie ma siły i śmiga dobrze i nie ma problemów ze wybije korek. Pozdrawiam
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 34  
  daniels19 napisał:
  Moc jaka mamy 5 kw A płyta ma 7.4 kw.

  Nie do końca zrozumiałem - macie już płytę 7,4kW czy dopiero rozważacie jej montaż? Jeśli nie macie, to są trzy rozwiązania. Pierwszym jest wykonanie instalacji trójfazowej, co będzie się wiązało z dość dużymi kosztami i koniecznością uzgodnienia tych prac z administratorem/zarządcą budynku. Najpierw trzeba więc uzyskać wszystkie wymagane zgody i decyzje.

  Druga możliwość, to wybór płyty małej mocy, dedykowanej specjalnie do tego typu lokali (mniejsza moc przyłączeniowa, instalacja jednofazowa (230V) oraz niskie zabezpieczenie przedlicznikowe). Zwykle moc tego typu płyt oscyluje w granicach od około 2,5kW do 4kW, więc przy prawidłowo wykonanym podłączeniu problemów na pewno nie będzie. Trzeba się jednak liczyć z tym, że oferta tego typu płyt jest mniejsza, a ceny zwykle nieco wyższe.

  Trzecie rozwiązanie to płyta indukcyjna z regulacją mocy (użytkownik sam ustala/programuje, jaką moc może wykorzystywać sprzęt). Biorąc pod uwagę sporą wygodę oraz wyższy koszt płyt małej mocy, chyba to rozwiązanie wydaje się najbardziej rozsądne. Wśród typowych i popularnych rozwiązań tego typu adresowanych do odbiorców w Twojej sytuacji, stosunkowo łatwo dostępne są płyty wiodących producentów. Podczas poszukiwań, trzeba szukać modeli z funkcją określaną zwykle jako: "zarządzanie mocą przyłączeniową".

  Warto także pamiętać, że płyta indukcyjna zwykle pracuje ze znacznie mniejszą mocą od deklarowanej maksymalnej. Podczas normalnej eksploatacji w typowym mieszkaniu, użytkownicy wykorzystują zwykle moc posiadanej płyty w zakresie 26-38 procent. Moc maksymalna byłaby niezbędna tylko przy pracy wszystkich pól grzejnych i to z maksymalną dostępną mocą, a takie sytuacje praktycznie nigdy nie zdarzają się.