Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] polsat cyfrowy z multiswichem brak niektóeych kanałow np tvp1.tvp2.discovery.

17 Maj 2020 14:40 312 21
  • Poziom 9  
    witam mam cyfrowy polsat z odbiornikiem evobox lite połaczony multiswichem linbox z 16myjsciami i mam problem był monter zamontował antene ustawił sygnał ale nie mam niektórych kanałow np tvp1,tvp2,discovery.jimjam,(eleven sport-mam pakiet wykupiony) i tych kanałow jest jeszcze wiecej np jeszcze history.co moze byc przyczyna?

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam jeszcze ze zabrałem dekoder do tescia gdzie ma tez cyfrowy polsat i tam sa wszystkie kanały.

ja mam konwenter inverto typu quattro.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Pozamieniane kable od konwertera albo uszkodzenie konwertera/multiswitcha.
  • Poziom 9  
    konventer kupiłem drugi juz a kable sa ok. troche dziwi mnie bo mam wyjscie na 2 satelity i pod drugie jest astra podpieta a jak popatrzyłem w instrukcje multiswicha to troche dziwne jest schemat mi sie wydaje jakby na odwrót musza byc podpiete kable z 2 satelity jak na pierwszym sa na hl,i hh to na drugim powinny byc na vl i vh ,dziwi mnie to ale tak to wyglada na obrazku a ja mam kolorami podłaczone. polsat cyfrowy z multiswichem brak niektóeych kanałow np tvp1.tvp2.discovery.
    polsat cyfrowy z multiswichem brak niektóeych kanałow np tvp1.tvp2.discovery.
  • Poziom 11  
    Pozamieniane przewody lub uszkodzenie sprzętowe.
  • Poziom 9  
    niewiem czy to wazne czy tylko tak narysowane ale na rysunku przewód vl z lewego konwentera jest przewodem hh prawego konwentera.nie wiem czy to tk ma byc czy to tylko schemat ogolnikowy>

co do uszkodzenia to juz mowie ze na 3 konwenterach sprawdzałem i na kazdym to samo czyba ze multi jest walniety albo na multi maja byc przewody z lewej na odwrót niz w prawej.ale ja patrzyłem na kolory i tak po kolorach podłanczałem zołty na konwenterze poszedł na zólty na multiswitchu i tez nic nie ma

Dodano po 1 [minuty]:

zamieniałem przewody hh z hl i vh vl i tez nic to nie dało.chyba ze zamienic i podpiac hv na hl i lv na lh?
  • Poziom 11  
    ortolan1111 napisał:
    ale ja patrzyłem na kolory i tak po kolorach podłanczałem zołty na konwenterze poszedł na zólty na multiswitchu

Nie patrz na kolory tylko na opis wyjść i tak podepnij do multiswicha. Jeżeli nie działa to uszkodzenie sprzętowe.
    ortolan1111 napisał:
    był monter zamontował antene ustawił sygnał

To co to za monter jak nie dokończył instalacji?
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    No właśnie. Nie podłącza się przewodów przypadkowo tylko zgodnie z oznaczeniami.
  • Poziom 9  
    przewody sa podpiete zgodnie konwenter hh z hh na multiswitchu i tak pokolei ale jak przypatrzycie sie obrazkowi z multiswicha zamieszczonego wczesniej to dolny przewod na konwenterze z lewej strony jest inny na konwenterze z prawej strony .to tylko rysunek przykładowy czy tk ma byc podpiete.?jak mam zmienic kable na wejsciu do multiswitcha z prawej strony zeby sprawdzic czy to cos zmieni?
  • Poziom 11  
    Nie podpinamy po ogólnym rysunku tylko zgodnie z oznaczeniami. A jeżeli nie działa poprawnie to uszkodzenie sprzętowe. I co to za monter jak tego nie sprawdził.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Podłącz na krótko z pominięciem multiswitcha. TVP1 HD musisz mieć na HL, TVP2 HD na VH, a TVN HD na VL. I konwerter a nie konwenter.
  • Poziom 9  
    niemam jak sprawdzic narazie poniewaz mam zakrótkie kable i musze kupic jutro łacznik beczke zeby to spiac do kabla który idzie do gniazdka sat
    przegladałem posty i mowili ze router moze zakłocac sygnał bo u mnie router jest na szafce z multiswitchem ale odłaczyłem router od zasilania i sprawdzałem i tez tych kanałow nie było.
  • Poziom 11  
    A Astra działa poprawnie? To zamień podłączenia LNB w multiswichu i będzie wiadomo.
  • Poziom 9  
    a moje pytanie jest jeszcze jedno jak nie uda sie rozwiazac problemu z multiswitchem to czy mozna kupic konwerter z 2 wyjciami i podpiac je bezposrednio za pomoca beczek do gniazdek tam gdzie idzie cyfrowy polsat i multiroom,czy bedzie to przeszkadzało i zakłocało sygnał czy nie bedzie problemu i działało dobrze.poprostu konwerter z cyfrowego polsatu bedzie omijał multiswitcha
  • Poziom 11  
    To ma działać tylko z jednego satelity? Masz dekoder z HDD? jeżeli tylko jeden satelita to zamontuj twina i beczkami połącz przewody do gniazdek.
  • Poziom 9  
    sprawdzałem i troche dziwne jest bo tvn odbiera normalnie a na tvp1 jak sprawdzam informacje na pilocie pokazuje jakosc i siła sygnału 100/75 a mer 13,5db ale obrazu nie ma

Dodano po 1 [minuty]:

jak multi jest walniety to astra bedzie szła przez multi a cyfrowy bedzie omijał multi a dekodery normalny i mulitoom mam bez hdd
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    ortolan1111 napisał:
    sprawdzałem i troche dziwne jest bo tvn odbiera normalnie a na tvp1 jak sprawdzam informacje na pilocie pokazuje jakosc i siła sygnału 100/75 a mer 13,5db ale obrazu nie ma

A karta jest aktywna? Umowa kiedy podpisana?
    ortolan1111 napisał:
    jak multi jest walniety to astra bedzie szła przez multi a cyfrowy bedzie omijał multi

O co chodzi?
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    ortolan1111 napisał:
    karta aktywna umowa od 5dni

Powiedzmy że aktywna to jest te 5 dni. Zrób reset dekodera do ustawień fabrycznych i ustaw od początku wszystko.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    To jak już pisałem
    Janusz1. napisał:
    To zamień podłączenia LNB w multiswichu i będzie wiadomo
  • Poziom 9  
    ok dziekuje wszystkim za porady.sprawa rozwiazana.mam kable podwojne a na multiswitchu nie sa parami tylko na przemian a montarzysta połaczył je parami i były pozamieniane zamiast vhhhvlhl podłaczył mi vhvlhhhl i dlatego nie było tych kanałow .pogrzebałem i doszedłem.juz sa wszystkie programy.konwerter i multi sa sprawne programy sa.
    jeszcze raz dziekuje wszystkim za porady.
  • Poziom 9  
    ok dziekuje wszystkim za porady.sprawa rozwiazana.mam kable podwojne a na multiswitchu nie sa parami tylko na przemian a montarzysta połaczył je parami i były pozamieniane zamiast vhhhvlhl podłaczył mi vhvlhhhl i dlatego nie było tych kanałow .pogrzebałem i doszedłem.juz sa wszystkie programy.konwerter i multi sa sprawne programy sa.
    jeszcze raz dziekuje wszystkim za porady.

Dodano po 50 [sekundy]:

.sprawa rozwiazana.mam kable podwojne a na multiswitchu nie sa parami tylko na przemian a montarzysta połaczył je parami i były pozamieniane zamiast vhhhvlhl podłaczył mi vhvlhhhl i dlatego nie było tych kanałow .pogrzebałem i doszedłem.juz sa wszystkie programy.konwerter i multi sa sprawne programy sa.