Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Listwy LED pulsują podczas ściemniania

17 Maj 2020 14:59 279 11
  • Poziom 9  
    Zrobiłem na scianie ok 6 metrów LED-ów w profilu. Gdy włączę na 100 % wszystko jest ok, ale jak zaczynam ściemniać to zasilacz zaczyna piszczeć i LED-y zaczynają pulsować. Zasilacz to Glp GPV -100-12
    LED-y podzielone na 2 sekcje, jedna ok 3.5 metra, a druga ok 2.5 metra. Każda jest na sterowniku Mi Light Fut 036 który jest sterowany pilotem tej samej firmy do taśm mono.
    Taśma LED 120 szt na metr.
    Do zasilacza idzie przewód 2.5 mm²
    Od zasilacza do sterowników 1 mm²
    Od sterowników do profili 1 mm²
    Całość skompletowana i obliczona na pobór mocy przez pana sprzedawcę w sklepie zajmujacym sie tylko tym. Tyko czy dobrze.
    Prosze o porady co zrobić zeby pulsowanie i piszczenie ustalo.

Listwy LED pulsują podczas ściemniania
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Powinno działać. Zasilacz dobrej firmy. Może na jednym sterowniku(ściemniaczu)spróbuj.
  • Poziom 43  
    zeed napisał:
    Do zasilacza idzie przewód 2.5 mm²

Po co taki "gruby", wystarczył by 1.5mm².
    zeed napisał:
    Od zasilacza do sterowników 1 mm²

Tutaj z oceną trochę gorzej. Brak informacji o mocy tej taśmy i jaki długi jest ten przewód.
    Jednak coś mi się wydaje, że może jest za cienki.
  • Poziom 9  
    2.5 mm² bo jechałem z gniazdka i chciałem juz taki sam w calej instalacji. A co do 1mm² to do listew na scianie jest ok 3 metry kabla. Tyle ze te 6 metrów LED-ów jest podzielone na 4 odcinki i najdłuższy LED ma 2 metry a kazdy z 4 odcinków jest na osobnyn przewodzie. Więc jeden przewod o dl 3 metry i przekroju 1mm² zasila max 2 metry LED-ów.

Dodano po 1 [minuty]:

triakw napisał:
    Nie wolno stosować sciemniacza bo uszkodzisz zasilacz.

To po co sa ściemniacze do LED-ów ?
  • Poziom 23  
    Ściemniacze w niczym nie przeszkadzają. Działają za zasilaczem. Może podlączyłeś odwrotnie wej. z wyj. ściemniacz.
  • Poziom 9  
    Szczerze pierwszy raz przez nieuwagę podłączyłem na odwrót ale zaraz to zmieniłem i teraz jest ok. A myślicie ze cos moglo się zepsuć przez to ?
    A jak z zasilaczem, nie za slaby do 6m ?
  • Poziom 23  
    Zasilacz 100W Dobrej firmy to "uradzi".
    Sprawdź z jednym ściemniaczem. Może to powoduje konflikt. Zależy jak źle podłączyłeś.
    out z in ściemniacza, czy plus z minusem zasilania. Zależy jak delikatne urządzenie. A nie połączyłeś czasem pasków led w pętlę?
    Bo takie coś widziałem z jednego i drugiego ściemniacza paski końcami były połączone. Jeszcze jedno pytanie, po co Ci dwa ściemniacze.
  • Poziom 9  
    Mierzejewski46 napisał:
    Zasilacz 100W Dobrej firmy to "uradzi".
    Sprawdź z jednym ściemniaczem. Może to powoduje konflikt. Zależy jak źle podłączyłeś.
    out z in ściemniacza, czy plus z minusem zasilania. Zależy jak delikatne urządzenie. A nie połączyłeś czasem pasków led w pętlę?
    Bo takie coś widziałem z jednego i drugiego ściemniacza paski końcami były połączone. Jeszcze jedno pytanie, po co Ci dwa ściemniacze.

Dwa bo chciałem dwie strefy (żeby móc w razie potrzeby zaświecić tylko połowę oświetlenia pokoju) a gość w sklepie powiedział ze kazda strefa musi mieć osobny ściemniacz(sterownik)
    Jesli chodzi o pierwsze podłączenie to podłączyłem źle out z in. Widziałem co i gdzie pisze a w pośpiechu podłączyłem na odwrót.
    A powiedz o co chodzi z tą pętlą ?
  • Poziom 23  
    Paski z jednego i drugiego ściemniacza połączone końcami. Ale to niemożliwe, bo piszesz, że pełną mocą świecą. Tak na pewno nie zrobiłeś. Odłącz jeden ściemniacz.
  • Poziom 9  
    Po odłączeniu jednego sterownika wszystko swieci jak należy. Nie zależne który ale pojedynczo działają. Problem pojawia się gdy podłącze 2 naraz. Odpada wiec to że kable złe.
  • Poziom 23  
    Z tego wniosek, że zasilacz nie wyrabia. Rozwiązanie to dokupić jeszcze jeden zasilacz i każdy ściemniacz na oddzielnym zasilaczu.