Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciekawostka w temacie uziemiania łóżka

William Bonawentura 17 Maj 2020 18:34 1827 36
  • Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    retrofood
    Moderator
    William Bonawentura napisał:
    Ciekaw jestem waszych przemyśleń o "przywlekaniu" potencjału kabelkiem przez okno wprost do łóżka

Oferta dla pomylonych psychicznie wielbicieli płaskiej Ziemi. Ale dzięki za linki, dobrze wiedzieć, że na świecie ludzie bawią się świetnie. :D

PS. Na tej stronie najbardziej zaciekawiła mnie oferta na zeolit. "Jeden z najważniejszych minerałów na naszej planecie". Akuratnie jakieś 25 lat temu mocno interesowałem się zeolitem, bo firma w której pracowałem miała zamiar sprowadzić go do Polski. Mam nawet kopię polskiego atestu PZH na ten minerał (bo sam go załatwiałem), wydobywany na Słowacji, niedaleko od naszej granicy (w dawnej cementowni). I kopie wszystkich słowackich analiz na jego temat. Owszem ciekawa rzecz, materiał o zaskakująco dużej powierzchni czynnej, mający wielorakie zastosowanie. A wiecie jaka była cenowa oferta Słowaków? Ok. 20 DM za tonę (niemieckich marek, bo euro jeszcze nie było). A tu widzę 99 PLN za 120 gramów. Niezła przebitka.

PS2. Siarkopol jakieś 10 lat później, pod koniec XX wieku ogłosił, że odkrył coś podobnego po polskiej stronie granicy. Ale potem Siarkopol się skończył i zapadła cisza.
    klm787
    Poziom 12  
    Bardzo ciekawi mnie jak jest połączone białe gniazdko z żółtym kablem

Dodano po 4 [minuty]:

Ten kapturek chyba na pręt jest zaje_-_-y
    retrofood
    Moderator
    klm787 napisał:
    bardzo ciekawi mnie jak jest połączone białe gniazdko z żółtym kablem

Tam jest specjalna przejściówka biało-żółta, jak flaga watykańska.
    karolark
    Poziom 41  
    klm787 napisał:

Dodano po 4 [minuty]:

ten kapturek chyba na pręt jest zaje_-_-y

Solidnie i zapewnia doznania
    Adamcyn
    Poziom 37  
    Napisano:

Sposób ten jest dostosowany specjalnie dla polskiego użytkownika i gwarantuje całkowite bezpieczeństwo

Jak to rozumieć? :D
    William Bonawentura
    Poziom 32  
    Adamcyn napisał:
    Napisano:

Sposób ten jest dostosowany specjalnie dla polskiego użytkownika i gwarantuje całkowite bezpieczeństwo

Może chodzi o instalacje dwuprzewodowe z epoki PRL i brak PE w gniazdku? Ileż to było postów na forum "skąd wziąć uziemienie na IV piętrze". A tu proszę - gotowy produkt.
    retrofood
    Moderator
    Adamcyn napisał:
    Napisano:

Może chodzi o instalacje dwuprzewodowe z epoki PRL i brak PE w gniazdku? Ileż to było postów na forum "skąd wziąć uziemienie na IV piętrze". A tu proszę - gotowy produkt.

Szkoda, że jeszcze doniczki z ziemią nie oferują w komplecie.
    vieleicht
    Poziom 27  
    Można im podsunąć pomysł marketingowy "Pręt kompaktowy 10 cm do uziemiania w doniczce kwiatowej", do nabycia w promocji z ziemią humus.
    Mierzejewski46
    Poziom 23  
    Jeżeli potrzebujesz dłuższego przewodu skontaktuj się z nami przed zakupem.
    Jak co to dorobią taki, że i z wieżowca sięgnie do ziemi. Ciekawe jaki przekrój.
    vieleicht
    Poziom 27  
    Mierzejewski46 napisał:
    Jeżeli potrzebujesz dłuższego przewodu skontaktuj się z nami przed zakupem.
    Jak co to dorobią taki, że i z wieżowca sięgnie do ziemi. Ciekawe jaki przekrój.

"Produkt z cybantem pasującym do każdego piorunochronu".
    retrofood
    Moderator
    vieleicht napisał:
    Można im podsunąć pomysł marketingowy "Pręt kompaktowy 10 cm do uziemiania w doniczce kwiatowej", do nabycia w promocji z ziemią humus.

A swoja drogą to ten zeolit jest doskonałym ulepszaczem do każdej gleby. Taki o drobnej granulacji świetnie nadaje się do gleb piaszczystych, bo zatrzymuje wodę i wszystko co w niej rozpuszczone, natomiast ten sam, lecz o granulacji grubszej, świetnie zapobiega zbrylaniu się ziemi gliniastej i zwartej, zapobiegając tworzeniu się skorupy nie przepuszczającej powietrza. A tak w ogóle, to zeolit jest świetnym żwirkiem dla kotów, bo wchłania wszystko i kuweta nie śmierdzi. Tak, tak, zapachy też wchłania.
    Grzegorz740
    Poziom 33  
    Na stronie oferującą pościel uziemiającą napisane jest coś takiego :"Istnieje ponad 20 prac naukowych, udowadniających, że uziemienie ma niezwykle korzystny wpływ na ludzi i ich zdrowie. Nie lekceważmy tego. Clint Ober, Dr.Stephen T Sinatra słynny kardiolog, Dr. Appelwhite, Martin Zucker, Brown R.Chevalier to znane nazwiska badaczy antyzapalnej siły Ziemi."

Niech mi ktoś powie co to jest ta antyzapalna siła Ziemi.Nie słyszałem o czymś takim. Dla mnie jest to kolejny bełkot pseudonaukowy.

Ja wiem tylko tyle,że uziemienie ma korzystny wpływ na nasze bezpieczeństwo bo gdy się pojawi napięcie na obudowie urządzenia to nas nie zabije. O innym wpływie na nasze zdrowie nic mi nie wiadomo.
    karolark
    Poziom 41  
    Grzegorz740 napisał:
    Dla mnie jest to kolejny bełkot pseudonaukowy.

Ale działa ( niestety )
    Mierzejewski46
    Poziom 23  
    Podobno jak kiedyś kogo piorun trafił to zakopywali w ziemi po szyję i ziemia piorun wyciągała. Może o to chodzi. Jak się podepniesz do uziemienia i trafi w nie piorun to ta kołdra porażonego ozdrowi. Dlatego jest całkowicie bezpieczna😁
    retrofood
    Moderator
    Grzegorz740 napisał:

Niech mi ktoś powie co to jest ta antyzapalna siła Ziemi.Nie słyszałem o czymś takim. Dla mnie jest to kolejny bełkot pseudonaukowy.

Nie masz racji. Pamiętam, że jak byłem młody i pasałem krowy, to gdy położyłem się latem na ziemi i zacząłem myśleć o dziewczynach, to takie siły witalne we mnie wstępowały... Żadne inne zapalenie nie miało do mnie wtedy przystępu.
    Tym bardziej, że ptaszki gdzieś tam śpiewały...
    Grzegorz740
    Poziom 33  
    karolark napisał:
    Grzegorz740 napisał:
    Dla mnie jest to kolejny bełkot pseudonaukowy.

Ale działa ( niestety )

Może i działa ale na ludzi którzy we wszystko co im się powie wierzą. Ale ja niestety może i stety należę do grupy ludzi którzy dopóki nie sprawdzę lub nie zostanie mi to naukowo udowodnione to nie uwierzę.

Dodano po 56 [sekundy]:

retrofood napisał:
    Grzegorz740 napisał:

Nie masz racji. Pamiętam, że jak byłem młody i pasałem krowy, to gdy położyłem się latem na ziemi i zacząłem myśleć o dziewczynach, to takie siły witalne we mnie wstępowały... Żadne inne zapalenie nie miało do mnie wtedy przystępu.
    Tym bardziej, że ptaszki gdzieś tam śpiewały...

To tak. Wszedłeś w błogi stan rozmarzenia.
    vorlog
    Poziom 34  
    retrofood napisał:
    Pamiętam, że jak byłem młody i pasałem krowy, to gdy położyłem się latem na ziemi i zacząłem myśleć o dziewczynach, to takie siły witalne we mnie wstępowały...

... a zależnie od przyjętej pozycji albo miałeś super uziemienie albo piorunochron :D
    Z tym wkopywaniem w ziemię delikwenta trzaśniętego przez piorun to nawet coś kojarzę z opowiadań św. p. babci z dawnych lat.
    V.
    klm787
    Poziom 12  
    retrofood napisał:
    Nie masz racji. Pamiętam, że jak byłem młody i pasałem krowy, to gdy położyłem się latem na ziemi i zacząłem myśleć o dziewczynach, to takie siły witalne we mnie wstępowały...

------dobre też tak miałem
    ale niestety nie myślałem wtedy o dziewczynach
    ale o bezkresie niebieskiego nieba

i nie osądzaj mnie po zielonym pasku o poziomie 11
    William Bonawentura
    Poziom 32  
    klm787 napisał:

Załóżmy, że do kołka styku ochronnego. Co oznacza, że wtyczkę materaca można połączyć z "dedykowanym" uziemieniem, ale można też podłączyć do zwykłego gniazdka, czyli PE lub PEN instalacji. Wyobraźmy sobie teraz kontakt kończyną np. z kaloryferem. Jakie widzicie zagrożenia? Ciekaw jestem deklaracji PE tego systemu.
    retrofood
    Moderator
    klm787 napisał:
    retrofood napisał:
    Nie masz racji. Pamiętam, że jak byłem młody i pasałem krowy, to gdy położyłem się latem na ziemi i zacząłem myśleć o dziewczynach, to takie siły witalne we mnie wstępowały...

------dobre też tak miałem
    ale niestety nie myślałem wtedy o dziewczynach
    ale o bezkresie niebieskiego nieba

Ludzie miewają różne zainteresowania w różnym wieku. Tu nie został on określony. :D (chociaż okres pasania krów coś tam jednak sugeruje) :D

Dodano po 1 [minuty]:

klm787 napisał:

i nie osądzaj mnie po zielonym pasku o poziomie 11

Gdzieżbym śmiał! Tu nie jestem modem. :roll:

Dodano po 3 [minuty]:

klm787 napisał:

Załóżmy, że do kołka styku ochronnego. Co oznacza, że wtyczkę materaca można połączyć z "dedykowanym" uziemieniem, ale można też podłączyć do zwykłego gniazdka, czyli PE lub PEN instalacji. Wyobraźmy sobie teraz kontakt kończyną np. z kaloryferem. Jakie widzicie zagrożenia? Ciekaw jestem deklaracji PE tego systemu.

Widzę, że koniecznie chcesz potraktować poważnie rzeczy niepoważne. Dlatego ja się z odpowiedzi poważnych wycofuję (aby zachować powagę), ale będę obserwował Twoje starania z życzliwością. :D
    karolark
    Poziom 41  
    klm787 napisał:

A wystarczy nie wierzgać kończynami i lezec zgodnie z BHP
    klm787
    Poziom 12  
    retrofood napisał:
    Tu nie został on określony.

i tego się trzymajmy
    tak powinno być

Dodano po 2 [minuty]:

karolark napisał:
    wystarczy nie wierzgać kończynami i lezec zgodnie z BHP

Ja chyba za stary jestem

Dodano po 6 [minuty]:

Sorry jak źle skojarzyłem
    retrofood
    Moderator
    Grzegorz740 napisał:
    do grupy ludzi którzy do puki nie sprawdzę lub nie zostanie mi to

Przepraszam, ale nie wytrzymałem, bo jest to ostatnio bardzo powszechne. Proszę, sprawdź pisownię. Dopóki!!!
    bratHanki
    Poziom 21  
    vieleicht napisał:

Aby uziom doniczkowy działał należycie, ziemia powinna być wilgotna a jak wiadomo, do podlewania nie ma nic lepszego od deszczówki. :D
    klm787
    Poziom 12  
    Proszę wszystkich leżących na tym łożu o spokój
    bo jeśli nie to wyciągnę drut uziemiający z kapturkiem
    i dyskusja powinna być zakończona
    ha- ha

Dodano po 4 [minuty]:

a Zeusa poproszę o wyładowanie
    Adamcyn
    Poziom 37  
    retrofood napisał:
    Ludzie miewają różne zainteresowania w różnym wieku.
    Tu nie został on określony.

Więc skorzystam...
    retrofood napisał:
    Pamiętam, że jak byłem młody i pasałem krowy,

Mądre i ważne zadania już w zyciu wykonałem - teraz więc czas na cos przyjemniejszego i zarazem pożytecznego. :)
    retrofood
    Moderator
    klm787 napisał:
    Proszę wszystkich leżących na tym łożu o spokój
    bo jeśli nie to wyciągnę drut uziemiający z kapturkiem
    i dyskusja powinna być zakończona

A to niby dlaczego? Ja mam w zanadrzu jeszcze co najmniej sto pięćdziesiąt znacznie lepszych propozycji na wyrzucenie prywatnych pieniędzy tylko boję się nieco skarbówki i policji, więc proszę poczekać żebym je dopracował. I absolutnie tematu zamykać nie należy.
    kj1
    Specjalista elektryk
    karolark napisał:

A wystarczy nie wierzgać kończynami

He, he....
    Spróbuj nie wierzgać jak dostaniesz dobrego kopa z 230V
    pixel7
    Poziom 22  
    retrofood napisał:

A swoja drogą to ten zeolit jest doskonałym ulepszaczem do każdej gleby. Taki o drobnej granulacji świetnie nadaje się do gleb piaszczystych, bo zatrzymuje wodę i wszystko co w niej rozpuszczone, natomiast ten sam, lecz o granulacji grubszej, świetnie zapobiega zbrylaniu się ziemi gliniastej i zwartej, zapobiegając tworzeniu się skorupy nie przepuszczającej powietrza. A tak w ogóle, to zeolit jest świetnym żwirkiem dla kotów, bo wchłania wszystko i kuweta nie śmierdzi. Tak, tak, zapachy też wchłania.

Zeolit stosuje się też w akwarystyce. Pochłania azotany, nawet 8% swojej masy. Do kupienia w akwarystycznym za grosze....