Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HYT TC-610 szukanie schematu

17 Maj 2020 18:35 102 1
  • Poziom 1  
    Witam , poszukuje schematu czym sie rozni budowa płytki hyt tc-610 uhv a vhf bo chcialbym przerobic walnie z uhv na vhf zeby mi służyła w OSP podczas akcji . jak by ktos mial jakies pomysly to z gory dzieki. Dodam ze jestem z malej jednostki i szukam jak najmniej finasowych rozwiazan bo czesc pieniedzy idzie z kasy z wyjazdow a czesc chce dolozyc z wlasnych dla wlasnej wygody.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Nie wiem czy wiesz o czym piszesz. Transceiver na pasmo VHF diametralnie różni się budową od TRX'a na pasmo UHF. Jak sobie wyobrażasz przestrojenie filtrów, przebudowę i przeprogramowanie syntezera? To jakbyś chciał przeszczepić silnik wysokoprężny do auta benzynowego. Można ale... Musisz dysponować odpowiednią wiedzą, warsztatem, sprzętem pomiarowym, czasem. Nawet jeśli posiadałbyś powyższe to taka modernizacja byłaby nieopłacalna.
    Sprzedaj radio na A... lub radiogiełdzie i zakup nowe. Jeśli OSP to legalnie wchodzą w grę chyba tylko Motorole bo na radiotelefony tej firmy wydane jest zezwolenie z UKE (chyba że się mylę?).
    Stanowczo odradzam Baofengi i inne "ryżowe" wynalazki - do zabawy owszem ale do roboty jedynie profesjonalne radio. Sam przechodziłem przez Baofenga i aktualnie używam... TC-610 VHF :)