Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Daewoo DWD L1212 - nie kręci bęben

17 Maj 2020 19:39 195 8
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam problem z wyżej opisaną pralką mianowicie nie chodzi silnik, nie kręci bębnem i później wywala bodajże błąd e8. Wymontowałem silnik, pomierzyłem obwód szczotek jest oki jak i uzwojenie też wydaje się oki bo omomierz pokazuje przejście wszędzie, dodam że nic nie zaśmierdziało jak i silnik nie wygląda aby był spalony. Zabezpieczenie bimetalowe sinika z mostkowane. Jak podłączyłem woltomierz bezpośrednio pod kostkę co idzie do silnika to nie pokazuje jakiegoś konkretnego napięcia, tylko jakieś niecałe 2V.
    Pomóżcie co to może być?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 24  
    Wykręć szczotki - sprawdź ich długość, pomierz ciągłość przewodów, sprawdź moduł ( zimne luty na programatorze ) od tego trzeba by zacząć.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    Szczotki ok, przewody ok, czy to może być elektronika? Jakie napięcie powinno dochodzić do silnika na szczotki i na stojan?
  • Poziom 39  
    Jaką długość mają szczotki?
    Jeśli mają ponad 2 cm to sprawdź przekaźniki na module sterującym.
  • Poziom 2  
    Czy możecie mi pomóż które przekaźniki lub przynajmniej ile steruje silnikiem.
  • Poziom 39  
    Jeśli dodasz zdjęcia płyty modułu dobrej jakości z obu stron to pewnie ktoś będzie w stanie pomóc.
  • Poziom 2  
    Postaram się jutro zrobić, dziś nie dam rady.
    Jeszcze pytanie jeżeli mam podłączony woltomierz w miejsce silnika np., szczotek oczywiście mostek na czujnik temperatury czyli bimetal założony to napięcie ok. 2V na moje oko świadczy o braku napięcia do silnika tak? Dodam że dziś wysłuchałem, że jakiś przekaźnik cyka w momencie kiedy powinien kręcić silnik czyli świadczy o tym, że programator i elektronika sprawna do miejsca wyjścia z przekaźnika.
  • Poziom 30  
    To, że przekaźnik cyka świadczy jedynie o prawidłowym działaniu samej cewki i jej zasilania . Z ostatnim Twoim zdaniem nie zgadzam się całkowicie gdyż zakładając, że przekaźnik na styk przełączania dostaje za niskie napięcie to i na wyjściu będzie takie samo - co nie świadczy w żaden sposób o sprawności modułu.
  • Poziom 29  
    Sprawdź czy kable od programatora do silnika nie mają przerwy (czyli mają mieć ciągłość).