Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Magnetofon wieży UX-D88 wymiary pasków napędowych

kierbedz4 17 May 2020 21:11 357 7
    kierbedz4
    Level 36  
    Witam wszedłem w posiadanie wieży UX-D88 lecz magnetofon wciąga taśmę.Po diagnozie stanęło na tym iż paski są do wymiany.Może ktoś wymieniał paski w ww magnetofonie i może się podzielić informacją dotyczącą wymiary pasków.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    Może zanim się ktoś odezwie szybciej będzie wymierzyć? Nitka (szpagat), nawijasz na kółka tak jak by to był pasek , zaznaczasz długość obliczasz średnicę i odejmujesz od niej ok. 5mm. (zależy jaka grubość/przekrój paska - im grubszy tym mniej - dla cieńszych może być nawet 10mm. Dla krótkich mniej, dla dłuższych więcej odejmujesz.)
    g107r
    Level 40  
    kierbedz4 wrote:
    Po diagnozie stanęło na tym iż paski są do wymiany.
    A są? Bo u mnie były, ale w formie nawiniętego na rolki, strasznie brudzącego, lepkiego czarnego gluta.
    Nici ze wzorca, zostaje mierzenie, lub w treści podobne pytanie.
    kierbedz4
    Level 36  
    W moim przypadku jeden pasek tem dłuższy się zachował i należało by przyjąć że jako nowy musiał by mieć średnicę 7 cm aten glut u mnie występuje i jeszcze się okleił na kółku i jakiś stary pasek przeciołem i zacząłem dobierać klejąc go i po experymęcie ma średnicę 4 cm ich grubość to 1 mm Na Alle drogo są w sprzedaży ale ich cena z przesyłką to ponad 50 zł.

Dodano po 9 [minuty]:

Nie mam tylko do niego pilota i nie znam jego oznaczenia. Ta wieżyczka jest przywieziona z Anglii i jej zasilanie jest z angielską wtyczką.
    mojepetro
    Level 20  
    kierbedz4 wrote:
    Nie mam tylko do niego pilota i nie znam jego oznaczenia. Ta wieżyczka jest przywieziona z Anglii i jej zasilanie jest z angielską wtyczką.

Zobacz tu podobny typ https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=492880
    Sznur z angielską wtyczką wymień na typowy polski.
    I nie baw się zamawianiem części przez internet - taniej poszukać stacjonarnego sklepu elektronicznego - w Toruniu są co najmniej trzy :D
    radiogaga
    Service technician RTV
    Czy to są paski kwadratowe?Nie stosuje się w takich przypadkach wymiaru 1,5mm.Standardowy wymiar to 1,2mm.