Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obraz i dźwięk się zawiesza

17 Maj 2020 21:50 291 12
  • Poziom 2  
    Witam,

Problem: obraz oraz dźwięk mają losowe ścinki, którym towarzyszy dziwny dźwięk.
    Sytuacja wygląda podobnie jak w linku niżej na youtube (nie mogę wrzucać linków to wkleiłem tytuł jaki trzeba wpisać w google), jednak u mnie to trwa około 1sekundy maksimum (i nie robi mi black screena) po czym komputer wraca do normalnej pracy.

"Computer freezes with buzzing sound while gaming." - od 57 sekundy

Komputer zakupiony w 2017r, już wtedy miałem z 3-4x takie zwiechy np w fifie (do tego dochodziły artefakty), dałem kompa do znajomego co lepiej się na tym zna i nic nie wykrył.

Myślałem że temat się jakoś uspokoił ponieważ na prawdę sporadycznie to występuje.
    Przykładowo w mocno obciążonym kompie w Red Dead Redemption 2, czy GTA5 - nie miałem żadnej ścinki.
    Jednak ostatnio grając w ori lub escape from tarkov te ścinki pojawiły mi się z 3x.

Od momentu pierwszych ścinek wymienione były:
    RAM
    Karta graficzna
    dołożony dysk SSD

Poniżej specyfikacja mojego kompa:

• PROCESOR: [Intel] CORE I5-7600K LGA1151 4.2G 6M BOX BX80677I57600K
    • KARTA GRAFICZNA: Palit GeForce RTX 2070 SUPER GameRock 8GB GDDR6 (wcześniej palit 1060 6gb)
    • RAM: DDR4 GOODRAM 16GB 3000MHz IRDMXCL16 (2x8GB) (wcześniej Kingston 8GB 3000MHzDDR4 CL15 DIMM XMP Hyper XSB)
    • PŁYTA GŁOWNA: MSI Z270 TOMAHAWK, Z270
    • DYSK HDD: 3,5" [Western Digital] WD10EZEX
    • DYSK SSD: ADATA SU800 128GB SATA3 (ASU800SS-128GT-C)
    • DYSK SSD: Adata Dysk Ssd Xpg Spectrix S40G (dokupiony)
    • ZASILACZ: [Be Quiet!] STRAIGHT POWER 10 500W 80PLUS GOLD (BN231)
    • OBUDOWA: [SilentiumPC] Gladius M35W Pure Black Midi-Tower, Czarny, Okno (SPC156)

Jak coś jeszcze trzeba by mi pomóc to piszcie i z góry dziękuję.

P.S. to mój 1 post tutaj - jak coś dałem nie tu to z góry przepraszam chociaż regulamin czytałem:D.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 31  
    Na początek temperatury z HWInfo sensors only podczas obciążenia i screeny z CrystalDiskInfo.
  • Poziom 2  
    może to być przyczyna wirusa w komputerze/laptopie, może też być za dużo zapełnionej pamięci w urządzeniu,tak za dużo zajętej pamięci też jest przyczyną ścinek. Spróbuj zobaczyć w informacjach o urządzeniu ile pamięci jak strasznie dużo zapełnione to coś pousuwaj,Jeśli to nie podziała to zbierz wszystkie pliki na pendrive i wyzeruj laptopa/komputer i przywróć po tym pliki.Jeśli to nie podziała musisz oddać go do sprawdzenia lub naprawy,albo na złom,pozdrawiam.

edit: może też coś z procesorem lub innymi częściami komputera,jeśli troszkę się znasz to wyczyść przy okazji w środku komputer,chodzi o t skrzynię rozkręć z jednej strony [lewej] i wyczyść chyba że to laptop to już inna sprawa.
  • Poziom 2  
    Obraz i dźwięk się zawiesza Obraz i dźwięk się zawiesza

Odpalony benchmark, coś jeszcze?

EDIT: dorzucam jeszcze 2gi screen z hwi Obraz i dźwięk się zawiesza
  • Poziom 31  
    GPU niebezpiecznie wysoko. Chłodzenie do przejrzenia i czyszczenia.
  • Poziom 9  
    O człowieku w tych temperaturach można z powodzeniem zrobić już jajecznicę. Ja bym wymienił pastę i termopady, bo idą coraz cieplejsze dni...
  • Moderator - Komputery Serwis
    Ja na GPU widzę 75-77 stopni, jaka jest bezpieczna temperatura niby dla podkręconego RTX 2070 Super? Wersje niepodkręcone mają TDP 215W - w teście Moreli karty RTX 2070s miały różne wyniki - przy czym te bardziej podkręcone nawet wyższe, niż te które uzyskuje Autor:

Obraz i dźwięk się zawiesza

Nie widzę w temperaturach <80 stopni w przypadku tej karty żadnych niebezpiecznych wartości.
  • Poziom 31  
    dt1 napisał:
    Ja na GPU widzę 75-77 stopni,

Ja też, jednak założyłem z góry, że jest to temperatura w spoczynku. Więc wysoko.
    Autor co prawda pisał coś o benchmarku, ale nie wiadomo co testował, czy CPU, czy GPU, czy jedno i drugie.
    Niby można się domyślić, że raczej GPU, ale to wie tylko autor.
    Widać GPU Load w kolumnie max to 100 procent, więc obciążona była na pewno, jedynie nie wiadomo jak długo.
  • Poziom 2  
    Aseri15 napisał:
    dt1 napisał:
    Ja na GPU widzę 75-77 stopni,

Ja też, jednak założyłem z góry, że jest to temperatura w spoczynku. Więc wysoko.
    Autor co prawda pisał coś o benchmarku, ale nie wiadomo co testował, czy CPU, czy GPU, czy jedno i drugie.
    Niby można się domyślić, że raczej GPU, ale to wie tylko autor.

Jedno i drugie jak coś, karta nowa od około 2 miesięcy a na wcześniejszej był ten sam problem więc chyba nie przez GPU są problemy

Dodano po 3 [minuty]:

dt1 napisał:
    Widać GPU Load w kolumnie max to 100 procent, więc obciążona była na pewno, jedynie nie wiadomo jak długo.

obciążałem ją przez około 2h na benchmarku (na full ustawieniach) i żadnej zwiechy...
    To podtrzymuję swoją opinię, że jest to akceptowalna temperatura dla takiej karty i bym się nią nie przejmował.

Spróbuj zrobić dłuższy log (20-30 minut) z jakiejś gry, najlepiej takiej, która tnie się najbardziej. Skorzystaj z HWInfo - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3347862.html spoiler #2. Odpal, zacznij logowanie, zminimalizuj, pograj, wyjdź z gry, wróć do HWInfo, zakończ logowanie i powstały plik CSV wrzuć do obejrzenia. Może tam da się dostrzec cokolwiek nieprawidłowego.
  • Poziom 2  
    ok jak tylko znajdę chwilę to sprawdzę...
    P.s. wczoraj jeszcze grając w głupiego PES18 mialem coś podobnego ale nie tyle freeza co po prostu spadek klatek tak to okolo 5-10/s.

a usłyszałem że było to od razu po tym jak chyba dysk (chyba?) się "wkręcił" na chwilę na wyższy obrót.
  • Poziom 31  
    artorn10 napisał:
    a usłyszałem że było to od razu po tym jak chyba dysk (chyba?) się "wkręcił" na chwilę na wyższy obrót.

Prędzej jakiś wentylator. Dysk kręci się ze stałą prędkością.