Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BEAM odkurzacz centralny wąż - Uszkodzony przełącznik siły ssania węża NEXE

18 Maj 2020 02:39 135 3
  • Poziom 9  
    Mam problem z przełącznikiem regulującym siłę ssania. Odkurzacz pracuje już 8 rok. Już drugi raz muszę wymienić przełącznik siły ssania w wężu:
    Link
    Przełącznik wygląda tak:

Link

Czy ktoś spotkał się z tym problemem? Przeszukałem Youtube, ale nic nie znalazłem na temat naprawy tego przełącznika. No ale aukcji z ofertą sprzedaży tego przełącznika jest dużo, więc coś jest na rzeczy.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Jak naprawić? Co zrobić, aby przedłużyć żywotność?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Co tak naprawdę się uszkodziło ? Przełącznik -potencjometr jako taki, ślizgacze (szczotki) obrotnicy, przewód wewnątrz węża, czy jeszcze coś ? Np. sterownik silnika? Przełącznik możesz zbadać omomierzem, mierząc rezystancje pomiędzy szczotkami (blaszki) na płytce kontaktującej z pierścieniami gniazda węża.
  • Poziom 9  
    Sęk w tym, że elektronika i ślizgacze są w porządku, połamał się plastikowy selektor siły ssania. Niestety domownicy są nieco leniwi i ciągną wąż po ziemi obijając go przy okazji i to pewnie jest główna przyczyna. Po pierwszej awarii poprosiłem o uważne obchodzenie się z wężem. Więc może też zbyt delikatne wykonanie tego suwaka jest przyczyną. Następuje zmęczenie materiału i sto kilkadziesiąt zł do wydania.
  • Poziom 9  
    Dowiedziałem się od jednego ze sprzedawców, że to nagminny problem w tych wężach. Są dwa wyjścia: albo zamontować zwykły przełącznik dwustanowy wł-wył albo kupić nowy czteropozycyjny przełącznik regulujący siłę ssania. Najgorsze, że nie można nigdzie dokupić samych plastików.