Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus X53SV - Laptop wyłącza się po odpięciu ładowarki

18 Maj 2020 08:03 207 12
  • Poziom 4  
    Witam.

Mam pewien problem zakupiłem laptopa w piątek używkę. I zobaczyłem pewien problem to znaczy. Laptop jest wyłączony wkładam mu baterię potem zasilanie odpalam ale wypinam zasilanie z laptopa i laptop się wyłącza a bateria jest naładowana gdy teraz próbuję włączyć laptopa na baterii jak się wyłączył zero reakcji muszę wypiąć baterię włożyć i się uruchamia. I znowu jakbym wpiął zasilanie i wyjął to się wyłączy.

Z tego co zauważyłem gniazdo było wlutowywane nowe . To gniazdo jest razem z płytą .

Co może być przyczyna takiego zachowania. ktoś gniazdo by źle wlutował i takie cyrki?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Padnięta bateria, siada na niej napięcie pod obciążeniem albo jest różnica napięć na poszczególnych pakietach i elektronika ją odłącza. Możliwe że nie łączy gniazdo baterii. Sprawdź jakimś programem dane stanu baterii np baterymon .
  • Poziom 4  
    Raczej nie bo mam drugi taki sam model laptopa z baterią i u niego wszystko działa ta bateria. Bo dokupiłem sobie drugi żeby mieć dwa obok siebie takie same do użytkowania .

Jeśli ktoś gniazdo lutował możliwe ze jest żle?
  • Poziom 4  
    sk1977 napisał:
    Które gniazdo? Zasilacza?

W płycie głównej jest lutowane gniazdo widać to z daleka te luty rzucają się w oczy takie pochamrane
  • Poziom 4  
    Gniazdo ładowania.

• Spec od komputerów
    Wyjmij baterię, uruchom (i najlepiej wejdź do BIOSu, aby nie uruchamiać systemu) i poruszaj wtyczką zasilacza - jeśli się nie wyłączy to problem nie leży w gnieździe zasilacza. W takim przypadku do sprawdzenia klucze chargera i sam charger.
  • Poziom 4  
    sk1977 napisał:
    Wyjmij baterię, uruchom (i najlepiej wejdź do BIOSu, aby nie uruchamiać systemu) i poruszaj wtyczką zasilacza - jeśli się nie wyłączy to problem nie leży w gnieździe zasilacza. W takim przypadku do sprawdzenia klucze chargera i sam charger.

Nie wyłącza się.

Bo to wyłącza się wtedy gdy jest bateria w nim i podpięte zasilanie i chce się żeby działał na baterii i odpinam zasilanie i gaśnie .

A ten changer co to jest jestem sam w stanie to sprawdzić lub widziałem ze naprawiasz wysyłko jaki koszt naprawy tego jakbym wysłał go do ciebie ?
  • Poziom 3  
    mlodyambitny napisał:
    Raczej nie bo mam drugi taki sam model laptopa z baterią i u niego wszystko działa ta bateria. Bo dokupiłem sobie drugi żeby mieć dwa obok siebie takie same do użytkowania .

Jeśli ktoś gniazdo lutował możliwe ze jest żle?

Przełóż baterię z tego drugiego laptopa, jak nie działa to gniazdo pewnie źle wlutowane.
  • Poziom 4  
    gniazdo wlutowane drugi raz nowe wczoraj własnie bez zmian jedynie tyle ze teraz nie wyłącza się za 1 razem po odpieciu zasilania tylko za drugim razem i od nowa wypiąć zasilanie gdzie jest bateria to się wyłączy.

dzieki za pomoc