Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Mercedes Actros 1830 - EBS Wabco- błąd 20040D

asdf465 18 May 2020 08:36 1143 2
    asdf465
    Level 5  
    Witam wszystkich, mam problem z samochodem Mercedes Actros MP4, rok produkcji 2016. Na desce rozdzielczej wyświetla się błąd; "Możliwe błędne zachowanie podczas jazdy i hamowania". Po wpięciu komputera diagnostycznego znajduje bład 20040D - kodowanie elementu Y6 (zawór sterujący przyczepy) jest nieprawidłowe. Sterownik EBS jest jakby martwy. Nie odczytuje wartości prędkości z kół, nie pokazuje położenia pedału hamulca, żadnych odczytów ciśnienia. Jedyne co mogę odczytać ze sterownika to napięcie na pinie 30 (24V) i napięcie modulatora (0,2V). W związku z awarią sterownika nie działa automatyczna skrzynia biegów, nie działa system ESP, nie świecą nawet światła stop. Prędkość na liczniku i tachografie pokazuje prawidłową, ale tachograf dodatkowo pokazuje błąd IMS81. Spotkał się może ktoś z podobnym problemem? Da się uratować ten zawór? Pojazd diagnozowana testerem diagnostycznym TEXA. Odpięcie przyczepy nic nie zmienia. Będę wdzięczny za każdą pomoc.
    stanisławpiotr
    Level 32  
    Zrób zrzut ekranu z diagnostyki parametrów i błędów oraz info ecu. Może być zdjęcie etykiety jednostki EBS.
    asdf465
    Level 5  
    Dawno nie zaglądałem na ten wątek. Sterownik EBS był wysyłany do specjalisty zajmującego się elektroniką w pojazdach ciężarowych. Diagnoza: spalony sterownik EBS. Po wymianie sterownika wszystko wróciło do normy.