Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto 2016 1.4 8v LPG - Nierówna praca, czasami gaśnie

18 Maj 2020 09:40 219 7
  • Poziom 9  
    Witam,
    Panowie mam problem z autem jak w temacie, objaw taki że na wolnych obrotach auto nie równo pracuje jakby na 3 - 3,5 gara, tak samo na PB i LPG, oraz czasami na zimnym silniku przy dojeżdżaniu do światłe gaśnie (nie zawsze i nie ma reguły).
    W aucie sprawdziłem większość co mogłem:
    -świece (nowe)
    -przewody
    -cewka
    -map (podmieniany)
    -przepustnica (podmieniana)
    -nieszczelności brak
    -kompresja 15-16 bar
    -pedał gazu (podmieniany) i tu ciekawostka po odpięciu pedału auto zaczyna pracować normalnie
    I tutaj kieruje swoje podejrzenia co do niesprawnego ECU lub też gdzieś w instalacji. Ma ktoś może schematy do tego auta, aby mógł sprawdzić co i jak?
    Albo ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?
    Niestety ECU nie mam na podmianę więc nie sprawdzę tego.
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 40  
    Zakreć butlę LPG i zrób 200 km na samej benzynie.
  • Poziom 9  
    Niestety bez efektu, dalej to samo.
    Jakieś jeszcze sugestie?
  • Poziom 17  
    Zrób podmianę cewek i zobacz co będzie. To najczestrza przyczyna w tych samochodach.
  • Poziom 9  
    Ale tutaj jest zespół cewek, nie ma pojedynczych sztuk, żeby pozamieniać miejscami.
  • Poziom 17  
    No powinno być dwie cewki koło siebie. Musisz za lawtwić sobie z kadś jedną na podmianę albo dwie tylko żeby były dobre i wtedy zobaczysz. Jeżeli bedzie poprawa to znaczy że cewki padły.
  • Poziom 9  
    Boryc2014 napisał:
    No powinno być dwie cewki koło siebie. Musisz za lawtwić sobie z kadś jedną na podmianę albo dwie tylko żeby były dobre i wtedy zobaczysz. Jeżeli bedzie poprawa to znaczy że cewki padły.

Dwie cewki były w starszych modelach, tutaj jest zespół cewek przykręcany do pokrywy zaworów pod filtrem powietrza.
  • Poziom 17  
    No to ewentualnie to sprawdzić/podmienić i zobaczyć co będzie.