Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosiarka Briggs 375 - czarna świeca po pracy.

wojciech11 18 May 2020 11:57 3753 9
    wojciech11
    Level 12  
    Witam. Ta kosiarka ma ponad 15 lat. Odpala po 2 pociągnięcie sznurkiem. Po skończonej pracy zawsze muszę oczyścić świece bo jest mocno zakopcona. Nie dymi silnik tu, mam problem z diagnozą, co to może być. Oleju trochę ubywa, ale to myślę że te lata zrobiły swoje. Silnik ma obroty równe, może ktoś ma ten sam problem i to rozwiązał, będę wdzięczny jak się podzieli. Pozdrawiam
  • Helpful post
    Mierzejewski46
    Level 34  
    Podstawowe pytanie. Na jakim oleju silnik pracuje. Do tych silników trzeba stosować oleje dedykowane przez producenta. Wiem z autopsji, że urzutkownicy stosują mineralne,bądź syntetyczne o nieodpowiedniej klasie SAE. Do tych silników potrzeba SAE 30.
    Spróbuj zmienić olej. Nawet jak kosiarka go trochę pobiera to dopali się nie powodując nagaru. Jeżeli stosujesz podany olej i takie zjawisko występuje to pozostaje remont. Ale to oddzielny temat.
    wojciech11
    Level 12  
    Witam.Tak oczywiście stosuje olej kupowany w Gastoramie na ul Popularnej w Warszawie.Szkoda mi tej kosiarki , bo ona jest z tych pierwszych co przychodziły z Zachodu.To całkowita inna produkcja ,,inne wykonanie co teraz co sprowadzają.Kupiłem Ursusa teraz co to za firma to nigdzie nie mogę znaleźć to chińczyk nie daj Boże ,inna praca to słychać jak pracuje ,nie ma tej duszy co Brigss Dziękuję za poradę kolego jak sonczy to utylizacja.Wojciech.
    Mierzejewski46
    Level 34  
    Jeśli stosujesz olej Briggs&Stratton to do sprawdzenia pozostaje jeszcze filtr powietrza trzeba go płukać w wodzie z mydłem i regulator obrotów pod obudową rozrusznika. Taka łopatka odpychana powietrzem z wentylatora. Pod obciążeniem bardziej otwiera przepustnicę. Regulator tych silników jest dość skomplikowany, trzena przejrzeć sprężynki czy są całe i wszystko lekko pracuje.
    ^ToM^
    Level 39  
    wojciech11 wrote:
    Witam. Ta kosiarka ma ponad 15 lat. Odpala po 2 pociągnięcie sznurkiem. Po skończonej pracy zawsze muszę oczyścić świece bo jest mocno zakopcona.

Jak nie dymi, to raczej odpada spalanie oleju więc może to być zbyt bogata mieszanka. Trzeba sprawdzić układ zasilania. Wyczyść b. starannie filtr powietrza albo wymień na nowy. Zatkany filtr zwiększa opory przeływu i przez to wzbogaca mieszankę. Jest też możliwość, że świeca jest założona ze źle dobraną charakterystyką cieplną przez co się nie wypala prawidłowo. Od sprawdzenia tych rzeczy należałoby zacząć.
    Mierzejewski46
    Level 34  
    ^ToM^ wrote:
    Jest też możliwość, że świeca jest założona ze źle dobraną charakterystyką cieplną przez co się nie wypala prawidłowo

To racja o tym zapomniałem. Właściwa ciepłota świecy zapobiega zjawiski osadzanka sadzy i powoduje "samooczyszczenie" świecy. Kolega dobrze napisał.
    wojciech11
    Level 12  
    Witam. O tym zupełnie zapomniałem, jasne, teraz sobie przypominam jak po jej pierwszym zapaleniu wzrok mój zauważył jak coś zmienia swoje położenie w czasie pracy silnika. Te ruchy były związane z obrotami silnika a teraz te ruchy są bardzo tępe, ale są. Nic tu nie było wymieniane, ta długa, cienka sprężyna jest oryginalna. Co mam zrobić, kolega twierdzi że to ruch powietrza wprowadza w ruch te łopatki. Umycie benzyną, albo wd40 te utrudnienia w pracy, zatarcia, no tak, ale praca silnika jest równa, ja to słyszę, jestem akustykiem P.R 3 progr.
    Mierzejewski46
    Level 34  
    Łopatka (dźwignia regulacyjna) powinna działać lekko bez żadnych oporów. Jak zdejmiesz górną obudowę to palcem przesuwając powinna lekko pracować. Czasem na tej śrubie co jest przykręcona zapiecze się, wd 40 powinno pomóc, albo oczyścić otwór po wykręceniu śruby. Możesz odpalić kosiarkę na zdjętej osłonie i tą łopatką poruszając ją możesz "dodawać gazu", zwiększać obroty, odciągając ją. Jeśli to działa i kosiarka zwiększa obroty to wszystko jest w porządku. Pisz o efektach.
    wojciech11
    Level 12  
    Witam. O.K. Kolego złapie się do rozbiórki jak napisałeś, ale najpierw zakupie sobie nowy sznurek do rozrusznika, wiec to trochę potrwa, przy okazji dowiem się z tą świecą bo tu też była mowa. Ona ostatnio była wymieniana, nie podejrzewam błędu sprzedawcy, oznaczenie jest zagraniczne, a katalogu nie mam. Pozdrawiam, Wojciech11.
    wojciech11
    Level 12  
    Witam.Dużo pracy było,trochę forsy tez wydałem na świece 3 rodzaje ciepło.sznurek do rozrusznika i filtr powietrza tu był kłopot bo tego nie ma nigdzie.Zdobyłem go w serwisie kosiarek na Puławskiej.A teraz nauka dotycząca ciepło świec .każda inaczej się zachowywała po bracy w ogrodzie.Zostawiłem te która dostała kolor brązowy elementy nie taki jaskrawy,jaki moim zdaniem powinien być.Kosiarka ma swoje lata to o tym pisałem nie mogę od niej wymagać więcej to zrozumiałe.Dzięki za naukę od kolegów którzy zareagowali naoje problem.Pozdrawiam Wojciech 11.