Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ezbook Jumper S4 - ładowanie powerbankiem Xiaomi 3 Pro

18 Maj 2020 14:26 150 7
  • Poziom 8  
    Witam, posiadam chińskiego "ultrabooka" Jumper S4 i się zastanawiam czy dałoby się go ładować powerbankiem Xiaomi 3 Pro . Zasilacz od jumpera ma output 12V 3A. Napięcie baterii w jumperze to 7,6V. Powerbank Xiaomi 3 Pro ma port USB-C o wydajności mocy: 5V 3A / 9V 3A / 12V 3A / 15V 3A / 20 V 2A, z tym, że nie ma żadnego przełącznika voltarzu, powerbank musi dostać informację od ładowanego urządzenia który voltarz stosować. Wtyk DC w jumperze to 3,5/1,35.

Podejrzewam, że potrzebuję kabla USB-C > wtyk DC. Znalazłem taki kabel z tym, że na wtyk DC 5,5/2,5, nie posiada on wbudowanego Power Delivery Chipa i jest przeznaczony docelowo do ładowania urządzenia (macbooka), które potrzebuje 12V 5A. Na ten kabel chciałem jeszcze oczywiście nałożyć adapter z DC 5,5/2,5 na 3,5/1,35.

I tutaj pytanie czy to wszystko ma prawo/będzie działać i niczego przy okazji nie spalę? ;)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    nie ma żadnego przełącznika voltarzu, powerbank musi dostać informację od ładowanego urządzenia

:idea: :!: Czyli raczej już "pozamiatane".
    Poza tym to "made in China" i tylko oni wiedzą co i jak ugryżć.

p.s
    Masz filmik o tej słąbszej ver. co i jak w środku Link

Xiaomi Mi 16000mAh, model NDY-02-AL
    - ma 5x Panasonic , każdy 2700- 2900 mAh > w sumie to 13500…14500
    Ezbook Jumper S4 - ładowanie powerbankiem Xiaomi 3 Pro Ezbook Jumper S4 - ładowanie powerbankiem Xiaomi 3 Pro
    Battery Charging Specification 1.2 po USB i kontrlerach

To tyle... o Xiaomi
    * lewy obr. z BQ195 dotyczy też naszego Xiaomi
    * prost tłumacz. o tych elementach
    Spoiler:
    Protokół Battery Charging Specification 1.2 definiuje transmisję poziomów analogowych na liniach USB D + / D -, zapewniając identyfikację przez urządzenie-konsumenta zwiększoną (w porównaniu ze standardową implementacją portu USB) ładowność urządzenia-źródła zasilania. Jak już wspomniano, wsparcie dla tego protokołu przez Power-Bank, gdy pracuje jako urządzenie do ładowania, jest realizowane za pomocą kontrolera ładowania BQ24195. Aby urządzenia podłączone do Banku Mocy jako ładowalne również korzystały z optymalizacji prądu ładowania, porty wyjściowe są wyposażone w układ tps2513 firmy Texas Instruments.

Mikroprocesor MC97F1204S firmy ABOV Semiconductor jest zbudowany w oparciu o 8-bitową architekturę zgodną z modelem oprogramowania 8051, który od dziesięcioleci jest Standardem Przemysłowym wspieranym przez wiele translatorów i narzędzi do debugowania. Kontroler zawiera 4KB Flash ROM i 256 bajtów RAM. 16-bitowy zegar i modulator szerokości impulsu (PWM) sprzętowo realizują funkcje czasowe.

Efektywna implementacja kontrolera sterującego Power Bank, sprzyja wielu analogowym i cyfrowym interfejsom kontrolera.Funkcja OCD (On-Chip Debug) umożliwia programistom debugowanie oprogramowania kontrolera bezpośrednio w urządzeniu docelowym, co w porównaniu z emulacją oprogramowania na PC zapewnia lepszą wiarygodność i identyfikację błędów związanych z funkcjonowaniem w czasie rzeczywistym. Kontroler żądań przerwania jest przeznaczony do obsługi zdarzeń asynchronicznych.

Quick Charge robi ukłąd
  • Poziom 8  
    lisek napisał:

:idea: :!: Czyli raczej już "pozamiatane".
    Poza tym to "made in China" i tylko oni wiedzą co i jak ugryżć.

Przyznam, że zarzuciłeś linkami do których nie mam dostatecznej wiedzy aby je zrozumieć. Więc zapytam tak "na chłopski rozum":

Czyli jeżeli podłączę do tego powerbanka kabel USB-c > Dc 5,5/2,5, który poprosi o 12A 5A to powerbank mu powie "mogę ci dać jedynie 12V 3A", a kabel odpowie "aa to nie chcę" i nic się nie wydarzy? ;)
  • Spec od monitorów
    Podłacz i zobacz efekt.
    :idea: 50:50 "odrzuci lub się zadymi"

p.s
    Zapewne taniej wyjdzie kupić org. /zastępczy zasilacz do tego jumpera
    - Chiny 9.$
    * 5.5*2.1mm + 3.5*1.35mm
    niż pózniejsza naprawa ....?
  • Poziom 8  
    Ale ja zasilacz mam tylko się zastanawiam czy dałoby radę go ładować powerbankiem na różnych wyjazdach. Sprawdzić nie mam jak bo ani tego powerbanka ani kabla nie mam, dopiero się zastanawiam czy jest w ogóle sens kupować czy raczej nie bo to i tak nie będzie śmigać :)
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    dopiero się zastanawiam czy jest w ogóle sens kupować czy raczej nie bo to i tak nie będzie śmigać :)

:?: :idea: nieśmiało zapytam: w czasie gdy grasuje COVID-19 nie masz kol. innych problemów

p.s
    Kol. dla Ezbook Jumper niższych nr-ów używał Link
  • Poziom 8  
    Przyznam, że tak, moim głównym problemem jest wlaśnie COVID-19, czytam ciągle artykuły o maseczkach, certyfikatach, stosowanych filtrach, śledzę wykresy nowych zachorowań i osób wyzdrowiałych. Praktycznie zapominam o jedzeniu i piciu bo nie mam na to czasu, całe życie podporządkowałem myśleniu o koronawirusie, sam nie wiem co mi teraz strzeliło do głowy, że wszedlem na elektrodę rozwiązać problem który nijak się ma do koronawirusa.

Jumpery niższych numerów wymagały jedynie 5V, S4 potrzebuje 12V.