Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] czy jest potrzebna uszczelka w PCV 100 jak mam ją w pionie

18 May 2020 16:36 621 11
 • #1
  User removed account
  Level 1  
 • Helpful post
  #2
  stomat
  Level 37  
  Nie może. Musi być uszczelka.
 • Helpful post
  #3
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  Uszczelki są niezbędne gdyż inaczej będzie ulatniał się fetor oraz mogą wystąpić małe przecieki ( pomimo , że rury są w pionie) w przypadku zrzutu większej ilości ścieków.
 • Helpful post
  #4
  rafbid
  Level 33  
  Jak rury są w pionie to zadziałają jak komin i będzie ulatniał się fetor. Uszczelki można posmarować płynem do mycia naczyń lżej się składa rury.
 • Helpful post
  #5
  andrzej lukaszewicz
  Level 40  
  Jak to nie mogłeś włożyć uszczelki, rurę w rurę się dało, a uszczelka zginęła?
  Rury na zewnątrz bez ocieplenia?
 • #6
  User removed account
  Level 1  
 • Helpful post
  #7
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  Nie lekceważ zapachu gdyż latem w upały przy otwartym oknie nawet w sąsiedniej ścianie możesz ten zapach mieć wewnątrz mieszkania. Co do izolacji to ja bym jednak mimo wszystko zastosował. Nie musisz ocieplać wełną. Są do kupienia koszulki z pianki spienionej. Można je rozcinać i wówczas do spięcia stosujemy tzw haczyki. Ale oczywiście zrobisz jak uważasz za stosowne. Ja jednak rozebrałbym ta instalację ( da się to zrobić nawet gdy trzeba rozciąć jedna rurę ( bo są do kupienia tzw. nasuwki łączniki).
  Edit. na uszczelki przy składaniu stosujemy tzw. poślizg ( butelka z preparatem to nie za duże pieniążki) lub domowym sposobem płyn do mycia naczyń ( najlepiej popularny kiedyś LUDWIK).
 • #8
  User removed account
  Level 1  
 • Helpful post
  #9
  karolark
  Level 42  
  Chyba 110mm :D
  Jak jest problem z rozłączeniem całosci wyciąc mufe tam gdzie nie ma uszczelki i załozyc mufę dwustronna
 • #10
  User removed account
  Level 1  
 • Helpful post
  #11
  mdove84
  Level 12  
  Dodam od siebie kilka uwag:
  W ostateczności (niezgodnie ze sztuką) jak nie da się połączyć rur bez uszczelki, niektórzy dają silikon w miejscu łączenia by fetor się nie ulatniał. Można też poprawić fazkę na końcu rury by łatwiej weszła do kielicha. I najprostsza metoda - obkręcić rurę wokół własnej osi bo w wyniku leżakowania w magazynie mogło się zrobić "jajo" i akurat z następną rurą tworzą krzyżowanie ścianek.
  Tak jak przedmówcy pisali - płyn do mycia naczyń lub mydło w płynie. Ocieplenie musi być bo w przypadku mrozów utrzymujących się kilka dni bez przerwy na ściankach wewnątrz może robić się oblodzenie co w skrajnej sytuacji może doprowadzić do zmniejszenia przekroju i przelania zawartości kanalizacji przy sanitariatach wewnątrz pomieszczeń, a tego nikt nie chce ;) Zamiast popularnej otuliny piankowej z polietylenu (te szare lub czerwone) proponuję zabudować rurę choćby płytą OSB, na to siatka + klej plus tynk lub klinkier - w zależności od wykończenia elewacji. Obudowę z płyt robimy z odpowiednim zapasem, a pomiędzy płytę i rurę kanalizacyjną aplikujemy piankę montażową. Ma mniejszą nasiąkliwość niż PE i lepszy opór cieplny. Zabudowa chroni przed zwierzętami, a szczelne wypełnienie pianką w jakimś stopniu ograniczy "przestrzeń życiową" robactwa wszelkiej maści, które będzie chciało się tam schować zimą i ogrzać. Przed aplikacją pianki, rury można posmarować olejem wazelinowym, silnikowym (może być przepracowany, ale jest czarny i "nieestetyczny") lub innym "niespożywczym" gdyż ten ostatni z czasem zacznie jęłczeć i śmierdzieć, że o klejącej mazi nie wspomnę (kto ma frytownicę i nie umyje zawczasu ten wie o czym piszę). Ten ostatni zabieg ma oczywiście na celu zapobiec przylgnięciu pianki do rury i utrudniony późniejszy demontaż. Od biedy rury można owinąć streczem i wtedy piankować. Pianka ma jeszcze tę zaletę że pozwala na dowolną aranżację zabudowy i można umiejętnie schować instalację, by wkomponowała się w architekturę budynku.
 • #12
  User removed account
  Level 1