Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy kontrolka powinna się zapalić? Fiat Ducato

18 Maj 2020 18:01 288 10
  • Poziom 4  
    Witam mam pytanie czy na przewodzie zasilającym świece żarowe po podłączeniu kontrolki, kontrolka powinna się zapalić? jeżeli się nie zapala to gdzie szukać przyczyny?
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Po pierwsze to świece sprawdza się na zimnym silniku.
    Po drugie to bezpiecznik świec żarowych, a po trzecie diagnostyka jaka jest temperatura silnika.
    Bo jak czujnik pokaże głupoty to świece mogą się nie włączyć.
  • Poziom 4  
    sprawdzałem na zimnym silniku, bo nie chce odpalić szukałem właśnie źródła zasilania gdzie jest ten bezpiecznik żeby go sprawdzić. Szukałem jakiegoś schematu montażowego żeby po schemacie dojść do źródła zasilania ale nigdzie nie ma tego schematu. Po przekręceniu kluczyka żółta kontrolka gaśnie ale w przewodzie w którym powinien być prąd na swiece nie ma prądu.
  • Poziom 39  
    lech2233555 napisał:
    żółta kontrolka gaśnie ale w przewodzie w którym powinien być prąd na swiece nie ma prądu

Tak w skrócie... Kontrolka zgaśnięta tzn nie ma grzania a to znaczy że prądu na świecach ma nie być - poprawne działanie.

Może uchyl rąbka tajemnicy jaki rocznik, silnik czy tam jeszcze coś bo ducato to chyba ze 40 lat produkują.
  • Poziom 4  
    Jest to Fiat Ducato jtd 2.3 2005 r ma 280tyś przebiegu i jak sprawdzić swiece czy grzeją? bo nie mogę uruchomić zimnego silnika. jak pryse mu przez filtr plaka to dopiero wtedy odpali. Tylko mam problem z jego odpalaniem i ostatnio zgasł mi na drodze
  • Poziom 39  
    lech2233555 napisał:
    ostatnio zgasł mi na drodze

I to jest przyczyna tzn sam pewnie i tak tego nie zrobisz. Komputer, parametry, dedukcja i diagnoza.

Świece nie są do niczego potrzebne w tym silniku przy dodatnich temperaturach więc tu sobie odpuść - wypełnij grubo portfel na naprawę.
  • Poziom 4  
    Nawiązując do tego opisu Fiata Ducato 2.3 sam sobie z tym nie poradzę, owszem może i tak bo jest mechanikiem od silników benzynowych a o dieslach wiem niewiele dlatego szukałem pomocy ale nie wiele na ten temat się dowiedziałem chodziło mi o coś konkretnego ale i tak dziękuję.
  • Poziom 15  
    W takim roczniku to pewnie powinna być pompa paliwa.
    Sprawdź czy jest i czy chodzi.
    Bezpieczniki jak rozumiem sprawdziłeś ?
    Sprawdź czy paliwo pompuje na wtryski.
  • Poziom 4  
    Bezpieczników nie sprawdziłem bo nie wiem które to są.Pompa podaję paliwo bardzo dobrze próba przelewowa na zaworów utrzymujących ciśnienie na wtryskach wyszła pomyślnie zero ubytku przez 24 godz. I dalej nie chce odpalić świece żarowe nie są pewnie ważne w temperaturze dodatniej ale tez są sprawne i co z tym fantem zrobić nie mam pojęcia...
  • Poziom 4  
    A czemu odpala na plaka a normalnie nie?