Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką przetwornicę kupić 12/230 V?

18 Maj 2020 18:04 252 20
  • Poziom 3  
    Witam,
    W czwartek jadę w trasę na 4 tygodnie busem. Wracam dopiero po 4 tygodniach. Przez ten czas będę miał sporo pauzy, więc chcę podłączyć sobie laptopa. W wolnym czasie. Do tego potrzebuję przetwornicę. Posiadam laptopa ASUS ROG, więc potrzebuje znacznie więcej prądu niż zwykły laptop. Bynajmniej tak mi się wydaje. Proszę o rady bo kompletnie się na tym nie znam. Pod spodem daję zdjęcie zasilacza z mojego laptopa:

Dodatkowe pytanie - jak długo wytrzyma akumulator na takiej przetwornicy na postoju? Będę jeździł busem towarowym 2,5 tony + 1 tona załadunku.

Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Przetwornica 300 W lub więcej wystarczająca. Czas pracy akumulatora nie zależy od
    Cytat:
    będę jeździł busem towarowym 2,5 tony + 1 tona załadunku

tylko od pojemności akumulatora w samochodzie. Pobór prądu będzie rzędu 10 A. Pojemność akumulatora dzielisz przez 10 i otrzymujesz czas pracy na akumulatorze ale to tylko teoretycznie. Praktycznie to trzeba podzielić przez 2 a nawet 3. I jeszcze trzeba zostawić trochę energii na uruchomienie pojazdu. Za wiele nie popracujesz. Po rozładowaniu może być problem z uruchomieniem pojazdu. Trzeba brać tą ewentualność pod uwagę.
  • Poziom 3  
    Dziękuję wam za odpowiedzi. Teraz pytanie - czy taka wystarczy?
    https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/c...nica-volt-hex-800-pro-24v-usb-z-wyswietlaczem

Co do czasu pracy, to ile to może mniej więcej być? 1h czy 10h? Nie wiem jakie mają akumulatory, ale pewnie spore. Będę jeździł po 12-13h dziennie więc akumulator się zdąży naładować. Czy na wyświetlaczu takiej przetwornicy będzie podane ile zostało mocy akumulatora tak bym te 25% mocy zostawił zawsze.
  • Poziom 43  
    androidc21 napisał:
    ...Czy na wyświetlaczu takiej przetwornicy będzie podane ile zostało mocy akumulatora tak bym te 25% mocy zostawił zawsze.

Takie 'mądre" to przetwornice nie są.
  • Poziom 39  
    androidc21 napisał:
    Będę jeździł po 12-13h dziennie, więc akumulator się zdąży naładować.

Ważniejsze jest aby silnik zapalił. A to już zależy od pojemności i kondycji baterii. Polecam ładować lapka podczas jazdy, a używać go z wbudowanej baterii.
  • Poziom 43  
    sanfran napisał:
    Przetwornica z twojego odnośnika wymaga zasilania napięciem 24 V, a w busiku masz chyba 12 V.

W temacie też jest mowa o 12 V.
    Cytat:

a on sobie znalazł 24 V. Jak mu doradzać?
  • Poziom 39  
    Gniazdko do zapalniczki to tylko na gadżety - GPS czy ładowarka do telefonu. Mocnej przetwornicy do gniazdka do zapalniczki się nie podłączy. Tam typowe zabezpieczenie to 10 A, w niektórych samochodach jest 15 A, wtedy gniazdko jest oznaczone jako MAX 180 W. Wszystkie przetwornice pobierajcie więcej niż 12 A podłącza się do instalacji osobnym kablami.
  • Poziom 3  
    Taką znalazłem:
    https://allegro.pl/oferta/przetwornica-napiec...eller-question-copy-to-sender&item=8885860945
    Ma wtyk na gniazdko zapalniczki. Czy dam radę pod to podłączyć lapka? Laptop ma baterię co starcza na 4h pracy. Jak nie będę jechał, to będę korzystał z baterii, a jak będę jechał to będzie się ładował. Jak mówię jestem zielony w te klocki. Nie mam pojęcia jak podłączyć przetwornicę w inny sposób w samochodzie.
  • Poziom 43  
    A nie prościej kupić zasilacz 12 V do tego laptopa?
  • Poziom 3  
    yyyyy a da się? Nawet nie wiem jak to wpisać w google. Jest to laptop za 5000 zł Asus ROG. Dane zasilacza w pierwszym poście są. Znajdziesz mi taki zasilacz na Allegro? Ja nie umiem znaleźć. Dokładny model laptopa to Asus Rog GL703GE i5/GTX1050ti/ 1TB SSD/ 16GB RAM.
  • Poziom 43  
    Ten by podszedł.
    Niestety niedostępny.
  • Poziom 3  
    Bardzo fajny, ale produkt niedostępny. Muszę zamówić go jeszcze dziś i dzwonić z rana do sprzedawcy by go wysłał. W czwartek o 7 wyjazd z domu, o 8 z bazy. Do tej pory jeździłem na max 1-2 dni, teraz jadę w długa trasę. Wielkie dzięki za chęć pomocy, ale potrzebujęinny i co nie spali mi kompa.
  • Poziom 43  
    sanfran napisał:
    DiZMar napisał:
    Takie 'mądre" to przetwornice nie są.

Są. Niektóre mają zabezpieczenie przed rozładowaniem baterii i się wyłączają przy zbyt niskiej wartości napięcia na baterii.

Tak ale jak już wyłączą to już ten akumulator silnika samochodu nie uruchomi.
  • Poziom 3  
    Będę uważał na pewno. Doradzicie coś, bo już 21? Do rana muszę się zdecydować. Poczytałem. Jak kupię przetwornicę to 4h na wyłączonym samochodzie mogę korzystać. Jak zasilacz to cały czas. Ale jedyne co mogę grzebać w busie to włożyć coś do gniazda zapalniczki. Proszę o pomoc co kupić.
  • Poziom 6  
    Najlepiej gdyby to była przetwornica która generuje czysty sygnał sinusoidalny, wtedy byłoby to najbezpieczniejsze dla kompa. Jednak jako, że w zasilaczu masz prawdopodobnie przetwornicę impulsową, która prostuje napięcie zaraz po przejściu przez filtr oddzielający go od sieci i, że taka przetwornica jest dosyć droga możesz wybrać przetwornicę generującą sygnał o nieco bardziej kwadratowym kształcie. One są dużo tańsze. Tak jak pisali ci już koledzy dobrze byłoby gdyby ta przetwornica miała zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem laptopa. Pamiętaj też, że jak na tym laptopie będziesz przeglądać internet czy słuchać muzyki to będzie on pobierał mniej prądu niż, gdy będziesz grać i użycie karty graficznej i procesora będzie na 100 procent
  • Poziom 43  
    macio1234 napisał:
    Najlepiej gdyby ...

Przecież #16 18 Maj 2020 20:46
    androidc21 napisał:
    .. W czwartek o 7 wyjazd z domu, ...

Dzisiejsze porady to już herbata po obiedzie.
  • Poziom 43  
    macio1234 napisał:
    przetwornica miała zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem laptopa.
    :D :D Taki jest mój komentarz.

@androidc21 Troche Kolega spóźniony, bo pod względem energetycznym (czas rozładowania akumulatora pojazdu), przetwornica dedykowana w poście #15 jest najlepsza. Przetwarzanie 12 VDC na 220 AC, by później obniżyć to napięcie do 19 VDC ?? Bezsens i tyle.