Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Kosztorys roboczy na skablowanie odcinka linii SN (Energa, wlkp.)

elvis13 18 Maj 2020 19:14 192 4
    elvis13
    Poziom 18  
    Dzień dobry

Wiem, że są tu projektanci linii SN.

Nim udam się do ZE chciałbym poznać orientacyjny koszt skablowania lini SN.
    Chciałbym zlecić wykonanie roboczego kosztorysu komuś kto na codzień projektuje linie SN.
    Obszar: Energa Operator (istotne pod standardy OSD), wielkopolska

Na moje niefachowe oko:
    Do wymiany jeden słup na mocny, z montażem głowicy kablowej.

Rzędna terenu w miejscu posadowienia słupa 124,90m.n.p., rzędna pow. drogi wojewódzkiej nad która przebiega linia to 125,62 (skablowaniu będzie podlegał odciek w kierunku działki, nie drogi). Podaje to info bo pewnie słup będzie musiał być odpowiednio wysoki. Słup powinien być dobrany wg standardów operatora (pewnie to będzie duża część kosztów).

Skablowaniu podlega odcinek który przebiega od owego słupa, nad moją działka, do słupa przelotowego a dalej do słupa mocnego (trójnożnego) SN na granicy działki i drogi gruntowej. Na tym słupie jest juz zabudowany rozłącznik(?) ale przyjmijmy że OSD będzie chciał nowy. Oczywiście wyprowadzenie na tym słupie (głowica kablowa).
    Kabel będzie prowadzony po wewnętrznej granicy działki, długoś po terenie (bez słupów i zapasu) około 110m. Owy odcinek to fragment "poprzeczki" łączący dwie linie wychodzące promieniście z GPZ.
    O ile potrzebne by było wyłączenie (rozłączenie na mostkach na słupie poprzedzającym, z drugiej strony jest rozłącznik) to tylko jednego trafo (raczej małe/średnie (mocy nie znam)) - OSD może zażyczyć sobie agregatu - proszę o uwzględnienie.

Mam na ten roboczy kosztorys założony pewien budżet ale nie wiem czy rozsądnie oszacowałem pracochłonność takiej robótki. Dlatego proszę o propozycje na priv.
    Jak się umówimy na zlecenie to dostarczę więcej informacji, w tym o lokalizacji.
    Chciałbym uzyskać koszty materiałowe i koszty usługi (pod klucz). Dokładność oszacowania +/- 10%.
    Forma wynikowa: tabela, towar [typ/model] lub usługa i cena.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    tyqva
    Poziom 12  
    Nie żebym się czepiał, ale proponowałbym inną kolejność.
    Weź pod uwagę, że ZE będzie chciało mieć dokumentację na taka robotę.
    Aby kosztorys zawierał wszystkie pozycje i ceny, łącznie z opłatami obcymi jak obsługa geodezyjna, zajętość pasa drogowego, dzierżawy terenu itp., powinno się kosztorysować zakończony projekt w formie gotowej do wykonania - akceptowany przez ZE.
    Ja bym jednak udał się do ZE, uzyskał od nich informację czego oczekują i dopiero wtedy robił następne kroki jak uzyskanie kosztorysu.
    I tak skablowanie linii SN może zająć około roku od umowy do zakończenia prac.
    A Twoje rozwiązanie może nie być przyjęte przez ZE, może będą chcieli inaczej to rozwiązać?

pozdrawiam
    elvis13
    Poziom 18  
    Rozmawiałem z jednym z pracowników ZE który tak to opisał jak wyżej.
    Dlatego wstępnie chciałem się zorientować w kosztach ww. elementów i prac.

Jeśli koszt z tego roboczego kosztorysu okazałaby się finansowo do zaakceptowania to udam się po warunki przebudowy sieci i będę działał dalej. A omawiany tutaj kosztorys pójdzie w niepamięć.

A właśnie, czy do warunków przebudowy sieci otrzymałbym z ZE taki kosztorys prac :?:

Pozdrawiam
    tyqva
    Poziom 12  
    elvis13 napisał:
    ...
    Dlatego wstępnie chciałem się zorientować w kosztach ww. elementów i prac.

To ZE określa warunki usunięcia kolizji i dopóki nie masz ich na piśmie, nie wiesz co trzeba wykonać, nawet nie wiadomo, czy wykona to ZE, czy jest możliwość wykonania przez innego wykonawcę.
    elvis13 napisał:

Jeśli koszt z tego roboczego kosztorysu okazałaby się finansowo do zaakceptowania to udam się po warunki przebudowy sieci i będę działał dalej. A omawiany tutaj kosztorys pójdzie w niepamięć.
    Zakres kosztorysu roboczego może nie być tożsamy z zakresem warunków przebudowy sieci.

elvis13 napisał:

A właśnie, czy do warunków przebudowy sieci otrzymałbym z ZE taki kosztorys prac :?: ..
    Jeśli zostałby wykonany projekt wykonawczy, co jest regułą, to tak.

Z praktyki wiem, że założenia projektowe ZE nieraz są niemożliwe do spełnienia, i rozwiązanie projektowe jest rozbieżne - np. nie można uzyskać zgód właścicieli terenu, przez który ZE sobie wymarzył trasę - słowem, zawsze jest sporo niewiadomych, co rzutuje na trasę kabli, lokalizację słupów, i w rezultacie na koszt wykonania.

Uzyskaj wpierw warunki przebudowy lub likwidacji kolizji, dobrze Ci radzę.
    pozdrawiam
    elvis13
    Poziom 18  
    Człowiek chce wydać swoje pieniądze a ludzie rzucaj kłody pod nogi...
    Wiadomo że jak będzie inaczej w warunkach przebudowy to kosztorys pójdzie się paść...
    Jak chce przebudować to na swojej działce to zakładam że jednak cos do powiedzenia jako inwestor bede miał. Mam linie na przełaj, chce wzdłuż granicy... Ile jest tysięcy typów głowic kablowych czy słupów żeby cieżko było dobrać coś to tej raczej "zwykłej" przebudowy. Ktoś kto będzie miał doświadczenie w temacie pozwoli mi to oszacować z dokładnością jakiej oczekuje... Szczególnie że na priv udostępnię więcej info z terenu.

Jeśli ktoś chce taki kosztorys wykonać i w tym pracuje na codzień to proszę o kontakt. Wszystkim innym dziękuję za porady i komentarze.