Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen lt 2.5tdi nie idzie obrócić wałem na ciepłym

18 Maj 2020 21:20 126 4
  • Poziom 2  
    Witam, mam taki problem z lt 2.5tdi, silnik odpala na zimno od strzała, po rozgrzaniu rozrusznik nie może zakręcić. Nie idzie też zakręcić wałem kluczem. Sprawdziłem kompresję i jest za duża. 30Bar tylko na jednym cylindrze reszta ok 40bar a na jednym nawet ok 50bar. Co może być przyczyną? Dziękuję za odpowiedź
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Jedyne co przychodzi mi na myśl to olej w komorze spalania. Jak auto jest rozgrzane wykręć szybko świece żarowe. Jezeli wtedy przekręcisz wałem za pomocą klucza, to albo olej, albo plyn bedzie na tłoku i blokuje silnik.
  • Poziom 2  
    Świece wykręcane przy sprawdzeniu kompresji były suche, według mnie jeżeli był by tam olej albo płyn było by na nich widać. Poza tym nie ubywa płynu, a jak by był olej to po odpaleniu musiał by go spalić, więc by dymił. Dodam jeszcze że lt nie odpala odrazu po zgaszeniu.
  • Poziom 11  
    jakby tłoki puchły
  • Poziom 31  
    Killer1991 napisał:
    Sprawdziłem kompresję i jest za duża. 30Bar tylko na jednym cylindrze reszta ok 40bar a na jednym nawet ok 50bar.

Jeżeli kręciłeś stacyjką, to napompowałeś ropy na cylindry.