Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Sterowanie tyrystora - SKPC 200-240

18 Maj 2020 21:29 246 6
  • Poziom 3  
    Witam pytanie do światłych: mam ściemniacz dużej mocy 20 kW.
    Tyrystor wysterowany jest z modułu SKPC 200-24 Semicron. Można dimerować potencjometrem, można też jakimś systemem typu DMX starego typu z ogromną ilością pinów na gnieździe. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwe wysterowanie takiego modułu sterownikiem DMX poprzez jakąś przejściówkę konwerter sygnału itp?
    Sterowanie tyrystora - SKPC 200-240 Sterowanie tyrystora - SKPC 200-240 Sterowanie tyrystora - SKPC 200-240
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Moderator HydePark/Samochody
    Pavkalight napisał:
    Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwe wysterowanie takiego modułu sterownikiem DMX poprzez jakąś przejściówkę konwerter sygnału itp?

Potrzebny konwerter DMX-> 0-5V. Ewentualnie 0-10V z dodatkowym dzielnikiem napięcia (max Uwe SKPC to 5V).
  • Poziom 3  
    Dziękuję za podpowiedź. Jeszcze pytanie czy obciążalność wyjścia analog tego SPU -2 jest wystarczająca ?
  • Poziom 3  
    Sterowanie tyrystora - SKPC 200-240 Konwerter Sygnału DMX na analog napięciowy 0-10 V programowalne 2 wyjścia napięciowe i dwa tranzystorowe
  • Poziom 3  
    Bardzo dzięki za kierunek działań .Wszystko działa jak powinno . 😜
  • Poziom 3  
    Bardzo dzięki za kierunek działań .Wszystko działa jak powinno . 😜

Dodano po 2 [minuty]:

Zastosowałem moduł SPU-2 konwertujący sygnał DMX 512 na analog napięciowy. Sparametryzowałem na 0-5 V i SKPC 200 -240 ożył .