Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie zewnętrzne lampki najazdowe

18 Maj 2020 22:50 348 19
  • Poziom 3  
    Dzień dobry. Mam zrobione oświetlenie zewnętrzne wokół domu, w kostce lampy najazdowe. Od kilku tygodni co jakiś czas strzelają bezpieczniki i nie wiem co jest, raz świeci trzy dni, następnie siedem dni. Mam zrobione z zegarem astronomicznym i na trzech bezpiecznikach i wszystkie trzy strzelają, Jeden bezpiecznik przed na zasilaniu, drugi przed zegarem i trzeci bezpiecznik za zegarem. Nie wiem co mam zrobić i jak sprawdzić co jest przyczyną wyłączeń.
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    Porozpinać przewody i sprawdzić stan izolacji poszczególnych przewodów.
  • Poziom 33  
    To, że Ci ,,strzelają" wszystkie bezpieczniki na raz ( zakładając, że jest stopniowanie) świadczy tylko o tym, że dochodzi do zwarcia. A czy to się nie dzieje podczas np najechania na którąś kostkę :?: Może jest luźna i uszkodziła kabel, a jak nie, to jak radził Ci kolega stanislaw1954 porozłączać i dokonać pomiarów, chociaż wątpię, aby cokolwiek pokazały, skoro instalacja potrafi pracować przez kilka dni bez awarii.
  • Poziom 42  
    Może ta przypadkowość wyłączania bezpieczników związana jest z wilgocią- opady deszczu?
  • Poziom 3  
    Wszystkie przewody i łączenia uważam za dobrze zaizolowałem. Bezpieczniki mam wszystkie 10 A, jest że wszystkie bezpieczniki strzelą idę włączyć i jest ok świeci znowu jakiś czas, nie wiem gdzie szukać powodu.
  • Poziom 42  
    A jaka jest sumaryczna moc tych lamp, a może jaki jest prąd pobierany ? Od czegoś trzeba zacząć poszukiwania.
  • Poziom 3  
    Jest 5 szt, oświetlenie ledowe każda po 3 w
  • Poziom 42  
    emdi77 napisał:
    Jest 5 szt, oświetlenie ledowe każda po 3 w
    No to tu nie ma się czego przyczepić.
    Da się to jakoś podzielić, odpiąć lampy?
  • Poziom 3  
    Musiałbym każdą odłączyć, wyciągnąć z obudowy i odłączyć. Mam jeszcze podejrzenie że to zegar sterujący może powodować jakieś zwarcia.
  • Poziom 42  
    emdi77 napisał:
    Mam jeszcze podejrzenie że to zegar sterujący może powodować jakieś zwarcia.
    To go odepnij i uruchom lampy bez zegara.

Dodano po 7 [minuty]:

Bezpiecznik za zegarem w stronę lampek, nie ma prawa wyłaczać, więc to nie będzie zegar.
  • Poziom 35  
    emdi77 napisał:
    Wszystkie przewody i łączenia uważam za dobrze zaizolowałem.

Jakim sposobem i w jakich miejscach wykonywałeś te połączenia, czy w ziemi?
  • Poziom 3  
    Tak, wszystkie łączenia są pod lampami czyli w ziemi.
  • Poziom 35  
    Jak wykonywałeś te połączenia, czym izolowałeś? Znając życie tam właśnie masz problem.
  • Poziom 3  
    Podczas najazdu nic się nie dzieje, w czasie deszczu świeci ale na drugi dzień wybijają bezpieczniki, idę włączyć i świeci znowu koło tygodnia, nie pada i po kilku dniach znowu i tak cały czas

• Poziom 43  
    krzysiek7 napisał:
    Jak wykonywałeś te połączenia, czym izolowałeś? Znając życie tam właśnie masz problem.
  • Poziom 42  
    emdi77 napisał:
    w czasie deszczu świeci ale na drugi dzień wybijają bezpieczniki,
    I to wydaje się normalne.
  • Poziom 3  
    Dziś ładna pogoda cały dzień, wczoraj świeci, dziś nie
  • Poziom 42  
    emdi77 napisał:
    Dziś ładna pogoda cały dzień, wczoraj świeci, dziś nie
    A kiedy ostatnio padało?