Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uniform - Jak podłączyć domofon, na schematach są pojedyncze przewody, a u mnie

Arts88 19 May 2020 10:33 822 7
    Arts88
    Level 3  
    Uniform - Jak podłączyć domofon, na schematach są pojedyncze przewody, a u mnie
  • Helpful post
    babat
    Level 21  
    Na zdjęciu jest TK 6 analogowy a z ilości przewodów raczej powinien być TK 7 cyfrowy
    Arts88
    Level 3  
    Dziękuję, taki już był założony i myślałem że nie został odpowiednio podłączony.
    babat
    Level 21  
    Zrób zdjęcie klawiatury przy wejściu to pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości. Ten unifon jest źle podłączony bo tylko masa i wywołanie i nie będzie działał
    Arts88
    Level 3  
    Są dwa identyczne po obu stronach budynku Uniform - Jak podłączyć domofon, na schematach są pojedyncze przewody, a u mnie Uniform - Jak podłączyć domofon, na schematach są pojedyncze przewody, a u mnie
  • Helpful post
    babat
    Level 21  
    Proel czyli cyfrówka i ten unifon który jest zamontowany nie będzie działał i trzeba go wymienić na TK 7 i zaprogramować a to jest bajecznie proste i znajdziesz na elektrodzie. Przy podłączaniu nowego unifonu musisz zwrócić uwagę na biegunowość i to tez znajdziesz na elektrodzie

Dodano po 53 [minuty]:

Tu masz widok wnętrza TK 7 i instrukcja programowania http://www.el-gong.pl/wp-content/uploads/2017...TRUKCJA-POD%C5%81%C4%84CZENIA-UNIFONU-TK7.pdf
    Arts88
    Level 3  
    Już zamówiłem, dziękuje

Dodano po 19 [minuty]:

Czy te przewody tj: Niebieski i biało-niebieski, Pomarańczowy i biało-pomarańczowy, zielony i biało-zielony oraz brązowy i biało-brązowy mają konkretne oznaczenie tj przykładowo: pomarańczowy jest plusem, niebieski masą, a czym są brązowy i zielony oraz czym jest KE?

Edit: z podłączenia starego wynika, że niebieski jest plusem, a pomarańczowy masą, KE pomijam. Jutro sprawdzę, gdy będę miał już TK7
  • Helpful post
    babat
    Level 21  
    To jakie kolory zostały wykorzystane zależy od widzimisię instalatora a najłatwiej jest to rozpoznać przy pomocy miernika. Trzeba odnaleźć gdzie jest + a gdzie - i tylko te wykorzystać a cała reszta jest bo jest. Prawdopodobnie została wykorzystana para za żyłę.

Dodano po 5 [minuty]:

KE można wykorzystać do innych celów np. sterowanie bramą wjazdową