Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fundament zbrojony ogrodzenia

19 Maj 2020 12:04 186 3
 • Poziom 4  
  Witam. Niedługo zostanie wykonane ogrodzenie przednie posesji. Fundament i słupki ogrodzenia zostaną wykonane ze zbrojonego betonu. Głębokość prawdopodobnie 30 - 50 cm. Długość około 15 metrów. W linii ogrodzenia skrzynka z przyłączem gazu i przyłączem prądu, brama wjazdowa, furtka i miejsce na pojemniki ze śmieciami - prawdopodobnie mała wiata. Moje pytanie do Panów czy wykonać uziom sztuczny w postaci pręta ułożonego na dolnej części zbrojenia i wyprowadzić połączoną z nim bednarkę? Jeżeli tak to w którym miejscu ją wyprowadzić? Pozostała część ogrodzenia, czyli po bokach i z tyłu wykonana na fundamencie z betonu niezbrojonego. Jest to ogrodzenie systemowe pod postacią słupków i paneli z siatki. Nie wiadomo jak będą wykonane ogrodzenia przednie sąsiadów po bokach. Czy są też jakieś przeciwwskazania do wykonania uziomu sztucznego w tym wypadku?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 23  
  A po co komu uziom w płocie? To bez sensu, bo w ten sposób będziemy uziomy nawet za sobą ciągnąć tak, jak te maseczki, płot uziomu nie wymaga i tyle.
 • Poziom 23  
  Ktoś tu odpowiada że płot uziomu nie wymaga, może i racja, ale miałem przypadek iż w najwyżej położony słupek ogrodzenia uderzył piorun w czasie burzy 2 lata temu i została uszkodzona elektronika napędu bramy a także bramofon.
 • Poziom 12  
  Autorze, czy 30 do 50 cm głębokości nie spowoduje że twój płot zechce opuścić grunt w czasie sporych mrozów? Z autopsji znam takie sprawy.