Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AG centrum Zenit-Blue Box - (CHECK) - MAP poniżej normy

19 Maj 2020 12:51 189 5
  • Poziom 6  
    Witam,

AUTO: Peugeot 307 SW - 1.6 16v - 109 KM

Zauważałem, że czasami auto przełącza się na gaz wcześniej niż zawsze i trochę nim szarpie
    (pomyślałem wtedy, że temperatura na reduktorze jest za niska, a gaz już się przełącza - wymieniłem czujnik temp. gazu).

Sprawdziłem błędy w sterowniku i je usunąłem :
    AG centrum Zenit-Blue Box - (CHECK) - MAP poniżej normy AG centrum Zenit-Blue Box - (CHECK) - MAP poniżej normy AG centrum Zenit-Blue Box - (CHECK) - MAP poniżej normy

Wymieniłem czujnik temperatury gazu ale nic nie zmieniałem w sterowniku (rezystancja w czujniku taka sama - 4.7 kOhm).
    Od tego momentu gaz przełączał się w temp. około 60°C
    (taką widziałem na desce rozdzielczej - w Peugeot 307)
    ale auto jeździło w porządku.

Później sprawdziłem auto pod komputerem (po tygodniu):
    DODAM, że jak już miałem połączenie z komputerem to patrzyłem na temp. reduktora i przełączył się w odpowiedniej (37 °C) - Pierwszy raz od zmiany czujnika temp. reduktora.

AG centrum Zenit-Blue Box - (CHECK) - MAP poniżej normy
    AG centrum Zenit-Blue Box - (CHECK) - MAP poniżej normy AG centrum Zenit-Blue Box - (CHECK) - MAP poniżej normy

Ostatnio jak jechałem i dodałem gazu (na LPG) to się zamulił i nie chciał jechać. Została tylko benzyna.

Co może być problem błędu: MAP poniżej normy?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 6  
    Pomyślałem, że dorzucę jeszcze kilka zdjęć, które mogą rzucić nowe światło na problem z gazem.
    AG centrum Zenit-Blue Box - (CHECK) - MAP poniżej normy AG centrum Zenit-Blue Box - (CHECK) - MAP poniżej normy

Może trzeba wykonać autokalibrację, a może dopasować do sugerowanego modelu (wykres na zielono)?

Ktoś? Coś?

A tak wygląda instalacja gazowa "pod maską" AG centrum Zenit-Blue Box - (CHECK) - MAP poniżej normy AG centrum Zenit-Blue Box - (CHECK) - MAP poniżej normy

AG centrum Zenit-Blue Box - (CHECK) - MAP poniżej normy AG centrum Zenit-Blue Box - (CHECK) - MAP poniżej normy AG centrum Zenit-Blue Box - (CHECK) - MAP poniżej normy AG centrum Zenit-Blue Box - (CHECK) - MAP poniżej normy
  • Poziom 38  
    Masz czym czytać korekty obd?
  • Poziom 6  
    Wydaję mi się że tak.
    Widziałem taką opcję w tym programie z Ag Centrum
  • Poziom 38  
    To wyreguluj auto dla kazdego czasu wtrysku w CL na takie same korekty stft i ltft z kontrolnym porownaniem czasow wtrysku.
    Jest ogloszenie w tym dziale.
  • Poziom 6  
    psooya napisał:
    To wyreguluj auto dla kazdego czasu wtrysku w CL na takie same korekty stft i ltft z kontrolnym porownaniem czasow wtrysku.
    Jest ogloszenie w tym dziale.

Przyznam się szczerze, że jeszcze nie miałem czasu usiąść do tego co powiedziałeś (SESJA dla studenta bywa zabójcza :/).

Ostatnio skasowałem błędy (jak pisałem posta) i odpiąłem auto od akumulatora. Przejechałem z 500 km (w tym trasa 100 km, w dwie strony). Ostatnio robiłem dystanse 4-6 km i ponownie wyskoczył Błąd. AG centrum Zenit-Blue Box - (CHECK) - MAP poniżej normy AG centrum Zenit-Blue Box - (CHECK) - MAP poniżej normy

Tak to dziś wyglada :)
    Dodam, że jak dam "gaz do dechy" na benzynie to się najpierw zadusi silnik, a po około 3 sekundach obroty pójdą w górę.

PS: Jak coś to nie robiłem żadnej kalibracji, a MAP-y (benzyny i gazu) uległy zmianie (szały na siebie) - nie wiem jak to się stało.