Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lenovo B5400 nie włącza się

19 Maj 2020 15:19 216 13
  • Poziom 3  
    Problem jest taki. Laptop nie posiadał ładowarki ani dysku więc zakupiłem nowe. Po podłączeniu dysku i zasilacza nic się nie działo. Później zauważyłem że przy podłączeniu zasilania dioda (i tutaj nie wiem jak ona się nazywa. Dodaje zdjęcie chodzi o tą po lewej) miga 3x i gaśnie. Nic się nie dzieje wentylator nie pracuje, laptop nie reaguje na klikanie lub przytrzymywanie przycisku włączenia. Próbowałem z baterią, bez baterii na samym kablu cały czas tylko 3x dioda miga i nic się później nie dzieje.
    Lenovo B5400 nie włącza się
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Historia tego laptopa?
    Skąd go masz, czemu nie ma dysku?
  • Poziom 3  
    Niestety dużo o jego przeszłości nie wiem. Jest to firmowy laptop którego otrzymałem w takim stanie jaki opisywałem na początku.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Może po prostu był zepsuty?
    Sprawny zasilacz i dysk poszedł na półkę, a trupek do ludzi...
  • Poziom 3  
    No w sumie jest to bardzo możliwe tylko pytanie czy da się lub może opłaca się to naprawiać

Dodano po 2 [minuty]:

Rozkreciłem go całego i nie zauważyłem niczego co mogło być zerwane czy jak kolwiek uszkodzone. Wiem że często takie patrzenie nic nie wnosi Ale zawsze coś
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Jeżeli masz taką możliwość sprawdź jeszcze na innym zasilaczu :)
  • Poziom 12  
    Proszę zrobić zdjęcie nalepki zasilacza Albo podać link Sprawdzimy czy jest odpowiedni do tego modelu laptopa.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Posiadasz miernik (multimetr) ?
  • Poziom 3  
    Maxbuy napisał:
    Posiadasz miernik (multimetr) ?

niestety nie
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Bez miernika nic nie zrobisz.
    Mnbvzxcv napisał:
    Rozkreciłem go całego i nie zauważyłem niczego co mogło być zerwane czy jak kolwiek uszkodzone. Wiem że często takie patrzenie nic nie wnosi Ale zawsze coś
    Jest tam Pamieć ram i procesor?
    Proponuje zanieś laptopa do serwisu na diagnostykę może naprawa będzie opłacalna.
  • Poziom 3  
    Maxbuy napisał:
    Bez miernika nic nie zrobisz.
    Mnbvzxcv napisał:
    Jest tam Pamieć ram i procesor?
    Proponuje zanieś laptopa do serwisu na diagnostykę może naprawa będzie opłacalna.

tak jest procesor i RAM
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Proponuje zanieś laptopa do serwisu na diagnostykę.
  • Poziom 3  
    Laptop został wzniesiony na diagnostykę i okazało się że jest problem z BIOS-em. Myślę że zakończę tutaj temat dziękuję wszystkim za rady i jakąkolwiek pomoc

Dodano po 1 [minuty]:

BIOS został ponownie wgrany i wszystko działa