Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tarcza Antykryzysowa - kto otrzymał wsparcie

TheBill 19 Maj 2020 15:31 1500 33
    TheBill
    Poziom 24  
    Ankieta w pełni anonimowa dotycząca wsparcia rządowego z tytułu Tarczy Antykryzysowej.
    Sporo sprzecznych informacji dotyczących pomocy podaje jedna i druga strona a jak to jest w praktyce ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    OPservator
    Poziom 20  
    Kumpel, szef i ojciec, cała trójka dostała odmowę. Inny znajomy z kolei nie dostał nawet potwierdzenia złożenia wniosku :)
    TheBill
    Poziom 24  
    OPservator napisał:
    Kumpel, szef i ojciec, cała trójka dostała odmowę. Inny znajomy z kolei nie dostał nawet potwierdzenia złożenia wniosku :)

10 marca 2020 to był mój ostatni dzień w pracy, kilka dni później ogłoszono Lockdown - mowa tu oczywiście o UK.
    Tego samego dnia manager wręczył mi list z informacją że działalność firmy zostaje zawieszona na okres trzech miesięcy a moje wynagrodzenie w tym okresie zostanie zredukowane do 80%.
    Co tydzień na moim koncie pojawia się przelew - 80 procent mojej pensji.
    Do tej pory słyszałem jedynie o jednej osobie która została bez środków do życia a to tylko dlatego że jest tu od kilku miesięcy a pracowała jedynie na kontrakcie tymczasowym.
    OPservator
    Poziom 20  
    No ja pracę straciłem (firma ogłosiła upadłość), ale mam inne źródło dochodu, za które idzie wyżyć :P
    Kumpel (ten co dostał odrzucony wniosek) stracił z kolei kontrakty do końca 2020, z których zyski oscylowały między 60 a 100 tys. zł.
    Oczywiście państwo sobie nic z tego nie robi, a chłopak poza emeryturą policyjną nie ma grosza, bo firma w której pracował jako przewoźnik zawiesiła wszystkie trasy.
    szkieletor11111
    Poziom 20  
    Dziwie sie że firmy nie mają zabezpieczenia i działają pracując z dnia na dzień. To mi sie kojarzy z jakąś amatorszczyzną.
    TheBill
    Poziom 24  
    szkieletor11111 napisał:
    Dziwie sie że firmy nie mają zabezpieczenia i działają pracując z dnia na dzień. To mi sie kojarzy z jakąś amatorszczyzną.

A może tak ... wielkie firmy nie mają kasy bo jadą na kredytach - kto się nie rozwija ten się cofa.
    khoam
    Poziom 38  
    szkieletor11111 napisał:

Na jakiej podstawie kolego wyciągasz takie ogólne wnioski?
    szkieletor11111
    Poziom 20  
    Powiem tak, co to za firma która nie ma oszczedności na chude dni. Takich firm jest full, widać to po autkach, wakacjach na Majorce itd....
    khoam
    Poziom 38  
    szkieletor11111 napisał:
    Takich firm jest full, widać to po autkach, wakacjach na Majorce itd....

Rozumiem, że kolega czerpie wiedzę na ten temat z portali typu pudelek.
    szkieletor11111
    Poziom 20  
    Z życia kolego z życia.
    TheBill
    Poziom 24  
    szkieletor11111 napisał:
    Powiem tak, co to za firma która nie ma oszczedności na chude dni. Takich firm jest full, widać to po autkach, wakacjach na Majorce itd....

Fundusze prywatne to nie kasa firmy ..... to podstawy jakieś są kolego.
    Piszesz o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia.
    szkieletor11111
    Poziom 20  
    Na prowadzeniu firmy trzeba sie znać, i umieć dysponowć pieniedzmi, a nie wydawać. A jak z tym problem to do łopaty.
    Aleksander_01
    Poziom 41  
    szkieletor11111 napisał:
    Na prowadzeniu firmy trzeba sie znać, i umieć dysponowć pieniedzmi, a nie wydawać. A jak z tym problem to do łopaty.

To po kiego jucha zarabiać i nie wydawać, nie pisz o Majorce bo mnie śmieszysz. Ile to kosztuje, 4 do 5 tysięcy a Ty robisz z tego zagadnienie.
    Co innego jak kogoś nie stać na Majorkę a chce "zaszpanować" i bierze na takie coś kredyt.
    Jest masę firm jednoosobowych lub micro gdzie na Majorkę można pojechać kilka razy w roku, w Alpy na narty też, zwiedzić troszku i jeszcze zostaje.
    Znam takiego gostka który nad Bałtyk jedzie dostawczakiem wraz z rodziną (4 osoby), w tym autku śpią, jedzą i wydają max 500 do 600 zł za cztery dni (w tym jest gaz). Ale jakby ktoś zapytał gdzie byliście na wakacjach to zawsze można odpowiedzieć że nad Bałtykiem.
    khoam
    Poziom 38  
    szkieletor11111 napisał:

No to już wiemy, co to jest zarządzanie przy użyciu łopaty :lol:
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 31  
    TheBill napisał:

Ciekawe, że dla jednoosobowej DG komornik nie rozróżnia i łupie do 0 po wszystkich rachunkach.
    khoam
    Poziom 38  
    Włodzimierz Wojtiuk napisał:
    Ciekawe, że dla jednoosobowej DG komornik nie rozróżnia i łupie do 0 po wszystkich rachunkach.

Zawsze można zmienić na sp. z o.o., wtedy fiskus będzie łupał podatkami.
    van claude jean damme
    Poziom 18  
    TheBill napisał:
    To może zacznij kolego od podstaw i poczytaj o rodzajach firm jakie prowadzi się w Polsce. Dla mnie fundusze prywatne i firmowe to to samo. Nawet nie mam obowiązku prowadzenia osobnego konta firmowego. Inaczej to wygląda w jakiejkolwiek spółce, zarówno cywilnej jak i z o.o.
    szkieletor11111 napisał:

Powiem tak, co to za firma która nie ma oszczedności na chude dni. Takich firm jest full, widać to po autkach, wakacjach na Majorce itd..
    Dokładnie.
    W punkt trafił gość na innym forum. To jego pełna wypowiedź:
    Cytat:

Czytam na grupach jak to ludzie oburzeni, bo banki im nie chcą kredytów umorzyć, odgrażają się, że pozabierają resztę pieniędzy i przestaną płacić, drugi zaś wyzywa firmę leasingową, że mu raty nie obniży, albo nie wstrzyma spłat o 6 mscy. Próbuje nagłaśniać temat żeby ludzie wiedzieli jakie to "......" i żeby w przyszłości nie korzystać z ich ofert.
    Ludzie, co się dziwicie bankom? To są ich pieniądze a Wasza wina, że się wpakowaliście w coś takiego. Nie mam odłożone na samochód który biorę w leasing, to go po prostu nie biorę, bo mnie na niego nie stać najnormalniej w świecie (zapas gotówki musi być) a jak mam odłożone, to w razie problemów mam żeby jakoś to przetrwać. Ja się pytam, co będzie za te 6 mscy, czy będą mieli na ruszenie z kopyta i spłate tego co zostało odroczone? Nie!
    Swiat w jednym momencie zweryfikował rynek i kto jest naprawdę mocny i był mądry przede wszystkim przetrwa, na pewno będzie ciężko, ale nie powinno go to zmieść z rynku...
    Sam jestem przedsiębiorcą i też odczuwam kryzys, ale że nie porywałem się z toporkiem na księżyc więc teraz mogę tak wegetować bardzo długo i przetrwam, po prostu będę "jadł mniejszą łyżką" a też mogłem brać lokal za lokalem i się "rozwijać" a teraz płakać i mieć żal do każdego z wyjątkiem siebie.
    Mam znajomków, którzy naprawdę zarabiali ładny pieniądz, ale wczasy co kilka tygodni a firma żyła własnym życiem, bo jest dobrze. Można się z tym niezgodzić, ale takie są fakty. Teraz z nim rozmawiam, że zwolnił już od 1 IV wszystkich ludzi a sam ma gotówki jeszcze na 2-3 tyg i musi iść po kredyt, TRAGEDIA!
    Nie ma co płakać tylko brać się w garsć po tym wszystkim, wyciągnąć wnioski i więcej pokory w biznesie...
    artur.we
    Poziom 13  
    A ten temat to o czym niby???
    Znam dwa przedsiebiorstwa, które otrzymały pomoc w wysokości 1,5mln i 0,8mln. Branża turystyczna i produkcja metalowa. Do tego wsparcie na płace przez trzy miesiace - niestety po obnizeniu do najniższej krajowej oraz ułatwienia w postaci bezpośredniej wypłaty zasiłków chorobowych dla pracowników prosto z ZUS a nie via fundusz płac.
    A i wakacje kredytowe z Banku też były - nie na żadem samochód tylko na kilkumilionowe kredyty obrotowe

Podkreślam - Przedsiebiorstwa. Nie - wujek, kumpel i brat żony, którzy zbieraja na beemwe ze swojej pizzerni, tylko Przerdsiebiorstwa zatrudniajace do 250 osób.
    TomPL200
    Poziom 3  
    Ogólnie z pomocą z tarczy to teraz jest tak, że w pierwszym rzucie firmy dostały w zasadzie pieniądze od strzała. Natomiast teraz jest już tyle wniosków o tarczę, że terminy się wydłużają, ale nie wiecej niż 21 dni. Po prostu zostaje czekać...tylko kto to wytrzyma
    khoam
    Poziom 38  
    TomPL200 napisał:
    Po prostu zostaje czekać...tylko kto to wytrzyma

W Warszawie rozpatrzono do tej pory 8% wniosków. Ciekawe, czy zdążą do końca "pandemii"? :cunning:
    Mierzejewski46
    Poziom 23  
    Gdyby była dobra wola ze strony samorządów to 8% by zostało do rozpatrzenia. A tak mamy co mamy. W Warszawie to wogóle dno. Obecne władze Warszawy nie liczą się z ludźmi.
    Przedsiębiorcy wyszli na ulicę to pałek dostali. A wnioski o pomoc są celowo nie rozpatrywane, bo o politykę się rozchodzi.

Moderowany przez ArturAVS:

Przypominam, że o polityce nie rozmawiamy w HP!

van claude jean damme
    Poziom 18  
    khoam napisał:
    W Warszawie rozpatrzono do tej pory 8% wniosków.
    Sprawdź, kto jest odpowiedzialny za rozpatrywanie tych wniosków, a potem sprawdź kto rządzi w Warszawie i napisz nam wszystkim, tu na forum.
    Wiesz, co kiedyś powiedział "król Europy"? Powiedział tak:
    Cytat:
    Ja Wam wójta nie wybierałem".
    Rzadko się z nim zgadzam, ale tu trafił idealnie.
    Mierzejewski46
    Poziom 23  
    Może politycznie zabrzmiała moja wywiedź. Przepraszam, ale ja dostałem 2000zł z ZUS-u zwrotu. Do czego to przypiąć i przyłatać?
    Nie wiem. Pomoc w ramach tarczy?
    Aleksander_01
    Poziom 41  
    Mierzejewski46 napisał:
    Może politycznie zabrzmiała moja wywiedź. Przepraszam, ale ja dostałem 2000zł z ZUS-u zwrotu. Do czego to przypiąć i przyłatać?
    Nie wiem. Pomoc w ramach tarczy?

A gdybyś w ogóle nie dostał ? Twój biznes Twoje życie, radź sobie. Zaczynamy być troszku roszczeniowi, "należy mi się". Wg mnie to już nie jest tarcza a taca z której można brać ile się chce. Są firmy dużo stratne, ale i są takie gdzie dopiero teraz mają takie pieniądze że wcześniej mogli tylko pomarzyć. Na pracownika 12 lub 24 tysiące, piątka pożyczka bezzwrotna, dwójka postojowe, zwolnienie z ZUS.
    Powtarzam a jakby państwo powiedziało "nie ma na to pieniędzy, możemy co najwyżej umorzyć 25 % składki ZUS i co ? Ano nic, ludzie by to przyjęli. Także cieszmy się z tego co mamy, a nie smućmy z tego jak powinno być wg nas.
    Za to rozdawnictwo ktoś będzie musiał zapłacić, kto ? No wiadomo że MY wszyscy, przecież rząd nie ma swoich pieniędzy.
    Bieda z nędzą
    Poziom 33  
    ZUS mi umorzył składki za trzy miesiące. Może ktoś powie, że jestem żebrakiem, ale jeżeli ostatni raz byłem na chorobowym w 1993 roku, przez 27 lat nie korzystałem z dobrodziejstwa tej firmy, to po tylu latach sumiennego płacenia składek mogę chyba skorzystać z ich gestu dobrej woli.
    Aleksander_01
    Poziom 41  
    Bieda z nędzą napisał:
    ZUS mi umorzył składki za trzy miesiące.

Jakoś dziwnie działa ten ZUS. Mnie umorzył dopiero za marzec, o kwietniu na razie cisza. Jesteś pewien że masz napisane "za trzy miesiące" ?
    Kumpel złożył wniosek, dostał postojowe (ponad 2000 zł) ale w ZUS PUE figuruje że zalega ze składkami za marzec i kwiecień 20'. To jak to jest.
    khoam
    Poziom 38  
    Teraz to wiadomo dlaczego, są takie opóźnienia w realizacji wniosków. Dokument w załączeniu.
    Tommy82
    Poziom 40  
    @Bieda z nędzą
    No właśnie chyba pisałeś ze za któryś miesiąc zapłaciłeś, miało być niby tak ze zapłaconych nie umarzają ale kto za nimi nadąży.
    Brivido

Poziom 31  
    Aleksander_01 napisał:
    Jakoś dziwnie działa ten ZUS. Mnie umorzył dopiero za marzec, o kwietniu na razie cisza. Jesteś pewien że masz napisane "za trzy miesiące" ?

U mnie tak samo, po miesiącu dostałem tylko informacje, że za marzec jestem zwolniony. Brak informacji o czymś więcej, a zaznaczałem we wniosku wszystkie 3 miesiące.