Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola GM 360 - Podłączenie zewnętrznego głośnika

19 Maj 2020 18:27 171 8
  • Specjalista - kserokopiarki
    Z góry przepraszam, ale nie znalazłem rozwiązania. W wozie OSP mamy Motorolę GM360, auto to Star 266 z osobna kabiną i chcemy wykorzystać tryb PA ( głośnika zewnętrznego), żeby można było przekazać informacja do przedziału załogi. Oczywiście mam wtyczkę, mam głośnik, piny 1 i 16 podłączone do wtyczki. Jak aktywować ten tryb, instrukcja wspomina o zewnętrznym włączniku, czy w radiu trzeba aktywować ten tryb, czy wspomniany włącznik trzeba podłączyć do któregoś z pinów w gnieździe akcesoryjnym? Proszę o wskazówki, bo dalej nie mogę z tym "ruszyć". Ostatnie pytanie, czy zewnętrzy głośnik CB do 4W też "się nada"?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    Ale wlutowanie nie da mi trybu PA
  • Poziom 15  
    Głośnik podłączony do pinów 1-16 powinien chyba zadziałać bez żadnych dodatkowych przełączników. Dawno nie podłączałem a nie mam teraz tego modelu, aby sprawdzić.
    wg instrukcji potrzebny jest jakiś zewnętrzny przełącznik, ale nie mogę nigdzie znaleźć gdzie ten przełącznik miałby być podłączony. Podłączałem zewnętrzny głośnik 4W od CB radia, ale bez rezultatu.
  • Poziom 15  
    Zacytuj może ten fragment instrukcji.
    Strona 35, Motorola GM 360 - Podłączenie zewnętrznego głośnika
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Widzisz, chyba niezbyt starannie przeczytałem Twojego posta. Aby uruchomić tryb PA należy właściwie oprogramować złącze akcesoriów i z niego wyprowadzić przełącznik. Da się to zrobić dla pinów 6, 8, 12 i chyba 14. Trzeba radio podłączyć pod komputer i zaprogramować. Pozdrawiam