Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nierówna praca zimnego silnika przy włączonej klimatyzacji VW Golf VI

19 Maj 2020 20:07 237 10
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam problem z VW Golf VI 1.6TDI 105KM, Problem wygląda tak, że gdy odpalam auto i włączę klimatyzacje silnik zaczyna nierówno pracować, wyłączę to wraca do normy. mam dwa filmiki. Była klimatyzacja uzupełniana. Miał ktoś do czynienie z takim czymś ?
    Kupiłem to auto w listopadzie . Przez zimę nie było to zauważalne
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 35  
    Sprężarka to dość spore obciążenie dla silnika, przy włączeniu silnik może się "zachwiać" wrzuć ten filmik z pracy silnika, zima poniżej 5st sprężarka się nie włącza a jak nie było dużo czynnika to sprężarka miała lżej, jak ci dobili klimę to teraz ma "ciężej"
  • Poziom 23  
    W jakich temperaturach sie to dzieje? Tylko na wolnych obrotach? Mialem kiedys w VW Borze napelniona klime na wiosne przy temp do 20st i wsio ladnie dzialalo. Potem przyszly upaly i auto w czasie jazdy szarpalo jakby go cos blokowalo - jak wylaczalem (sorki literowka) klime bylo ok. Okazalo sie ze Panowie za duzo czynnika dobili i w upaly bylo zbyt duze cisnienie w ukladzie. Pojechalem do kolegi , nabil tyle ile trzeba i wsio wrocilo do normy.
  • Poziom 35  
    Może jak kolega wspomniał nabili za dużo czynnika a po czasie wywaliło trochę zaworem bezpieczeństwa.
  • Poziom 23  
    kamiks napisał:
    Ale tu kolega wspomniał że jak wyłączona była to szarpało a ja tak mam gdy włączę

Juz poprawilem (literowka) mialo byc gdy WYLACZALEM klime przestawalo szarpac - to jest logiczne, bo zdejmujesz obciazenie z walu korbowego.
  • Poziom 23  
    Zanim wydasz kase to mozesz sam troche upuscic gazu z ukladu i sprawdzic czy szarpie nadal. Odkrecasz kapturek z cienkiego krocca do ktorego podlacza sie maszyne i cienkim srubokretem naciskasz kulke zaworu - upusc troche i zobacz czy cos pomoze.