Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C4 1.6 16v LPG Ben.NFU - Wypadanie zapłonów kiedy jest ciepło.

19 Maj 2020 22:49 159 1
  • Poziom 26  
    Witam. Taki problem. Przy jesieni się Zaczelo. Citroen szarpie i wyrzuca kontrolkę check enginie. Błędy to wypadanie zapłonu na wszystkich cylindrach. Na początku działo się to po przekroczeniu 120km/h.Niewazne czy benzyna czy Lpg Później zrobiła się zimą i auto się naprawiło. Brak checka i nie szarpie. I teraz na wiosnę wróciło. Cewka zapłonowa, świece i listwa wtryskowa od gazu jest nowa. Mam w planie ściągnąć głowice bo auto chwilę działa na LPG i podejrzewam wypalone zawory. Dobrze myślę czy ktoś miał podobny przypadek i winne było co innego?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 30  
    lukasz12345678910 napisał:
    czy ktoś miał podobny przypadek i winne było co innego?

Ja miałem coś takiego ... zimą auto się "naprawiało" a latem jak było ciepło to wariowało z zapalaniem i tez były błędy na cewkach ...
    Przyczyna była prozaiczna ... jak do tego w końcu doszedłem z elektronikiem ...
    ale wcześniej tez cewki zmieniałem wymieniłem popychacze o świecach nie wspomnę ...

a to gaz rozjechał mi mapę benzyny przez co miałem poprzestawiane dawki paliwa i
    zalewało silnik także jedz na diagnostykę niech Ci sprawdzą dawki paliwa jeśli masz przestawione to zresetuj nastawy bieżące i musisz pojeżdzić na benzynie z 200km i dopiero możesz jechać na ustawienie gazowni ... w moim przypadku miałem zamontowane niewłaściwe wtryski przy inst. gazowej
    do mojego silnika
    W zeszłym roku też trafiłem taki sam przypadek jak mój i ten sam model auta ... Fiat Bravo 2 1.4 16V benzyna + gaz ...
    i to samo zrobili co ja wcześniej i po problemie