Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch AL 1130 CV - nie włącza się, przepala bezpiecznik

Boger 19 May 2020 23:02 1170 6
    Boger
    Level 12  
    Witam,

po raz drugi mam problem z ww. ładowarką. Za pierwszym razem - kilka lat temu - przestała ładować. Poratował kolega - podobno uszkodzony był mostek gretza. Kilka lat był spokój (ładowarki używam typowo domowo - kilka razy w roku) ale znowu przestała działać.

Miałem większą robotę w ogrodzie i zrobiłem 2-3 serie ładowanie aku/praca. Przy ostatnim ładowaniu ładowarka przestała działać. Z tego co kojarzę, to wpiąłem akumulator, podłączyłem ładowarkę i zaczęła ładować, jednak jak po jakimś czasie przyszedłem sprawdzić to nie paliła się już żadna lampka.

Wymieniłem bezpiecznik na 1A żeby tylko sprawdzić czy się włączy (oryginalnie jest chyba 0,8A) jednak po podłączeniu do prądu dosłownie wystrzelił a gniazdo bezpiecznika lekko się okopciło.

Maciej jakiś pomysł od czego mogę zacząć sprawdzanie? Kondensatory nie są napuchnięte i oprócz okopconego gniazda bezpiecznika nie widzę żadnych podejrzanych śladów.

TONI_2003
    Moderator
    Boger wrote:
    Poratował kolega - podobno uszkodzony był mostek Greatza.
    Być może jest powtórka z rozrywki, a zatem do dzieła od niego zaczynając :D
    Boger
    Level 12  
    Niegłupi pomysł ;)

Rozumiem, że to ten zespół 4 czarnych diód obok dużego kondensatora?
    TONI_2003
    Moderator
    Boger wrote:
    Rozumiem, że to ten zespół 4 czarnych diod obok dużego kondensatora?
    Zapewne bo nic innego po tej stronie nie widać (poprzednio przy naprawie jego) być może nie zostały wymienione wszystkie diody w mostku... Natomiast co do kondensatora (tego żółtego) to trzeba go koniecznie jednak zmierzyć :D
    Maxbuy
    Level 14  
    Witam Proszę sprawdzić wszystkie Diody Bosch AL 1130 CV - nie włącza się, przepala bezpiecznik
    Boger
    Level 12  
    Dzięki. Sprawdzę i dam znać.
    witt69
    Level 23  
    Witam,

Chodzi mi o identyfikację układu w przetwornicy. Zaznaczone czerwoną strzałką.

Wychodzi na to, że to UC3842B.