Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B5 1.8 125KM - Wymiana łożysk mechanizmu różnicowego skrzyni biegów

19 Maj 2020 23:13 207 6
  • Poziom 21  
    Witam!
    Mam problem z wyjącą skrzynią biegów i myślę nad wymianą łożysk mechanizmu różnicowego. Wie ktoś może czy są tam jakieś ukryte sztuczki ? Trzeba tam jakiś luz wałka atakującego ostawiać czy coś ?
    Czy po prostu, zdjąć półosie, obie flasze przegubów, zdjąć dekielek i wyjąć od tak mechanizm różnicowy?
    Łożysko od wałka atakującego raczej nie będę wstanie zmienić bo bym musiał pewnie skrzycie rozbierać...

P.S. olej w skrzyni wymieniany w tamtym roku i jest stan.

Audi A4 B5 1.8 125KM - Wymiana łożysk mechanizmu różnicowego skrzyni biegów
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    A co się dzieje że tak chcesz grzebać w skrzyni?
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Nie lepiej kupić używaną drugą skrzynie?
    Kiedyś szwagier wymieniał synchronizator.
    Części wyszły prawie tyle co używana skrzynia a wyło to niemiłosiernie po jego robocie.
    Jak nie masz doświadczenia w skrzyniach to odpuść sobie.
    Przekalkuluj koszty części i porównaj z zakupem skrzyni.
  • Poziom 21  
    grala1 napisał:
    Nie lepiej kupić używaną drugą skrzynie?
    Kiedyś szwagier wymieniał synchrinizator.
    Części wyszły prawie tyle co używana skrzynia a wylo to niemiłosiernie po jego robocie.
    Jak nie masz doświadczenia w skrzyniach to odpuść sobie.
    Przekalkuluj koszty części i porównaj z zakupem skrzyni.

Wiem, ja nie chcę całej skrzyni robić bo to nie opłacalne i części są niedostępne już.
    Też zanim kupię drugą skrzynię to co mi szkodzi zdjąć ten dekielek ? Tam są tylko dwa łożyska stożkowe i tyle.
  • Poziom 33  
    Tyle że nie wiesz czy na pewno łożyska. Wystarczy że coś sypło opiłkami i domieliło je na kole talerzowym i atakującym i masz skrzynie nieopłacalną w remoncie. Jak dla mnie wyjąć starą i rozebrać możesz bo koszt prawie żadem ale o remoncie czy wymianie na używkę podjąłbym dopiero po stwierdzeniu usterki. Bo faktycznie może się okazać że to łożyska równie dobrze nie musi.
  • Poziom 37  
    misterbociek napisał:
    Wiem, ja nie chcę całej skrzyni robić bo to nie opłacalne i części są niedostępne już.

To daj sobie spokój. Jak poluzujesz obudowę łożyska mechanizmu różnicowego to cały mechanizm rozregulujesz. Później musisz ustawić luz międzyzębny i luz osiowy mechanizmu.