Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ZWM 428IED korozja/wżery - Roczna zmywarka, pojawiły się wżery/przebarwien

20 Maj 2020 10:47 99 1
 • Poziom 2  
  Witam,

  Sprowadza mnie tutaj temat rocznej zmywarki Amica ZWM 428IED.

  Wczoraj przy wyjmowaniu naczyń zaobserwowałem niepokojące wżery/przebarwienia na blasze w środku. Pojawiły się zarówno od frontu - drzwiczek, jak i po bokach. Wielkość pojedynczych to średnica mniej więcej 5-10mm.
  Amica ZWM 428IED korozja/wżery - Roczna zmywarka, pojawiły się wżery/przebarwien Amica ZWM 428IED korozja/wżery - Roczna zmywarka, pojawiły się wżery/przebarwien
  Przyznam się, że w niedzielę dosypując sól nie poprawnie zakręciłem zbiornik i cała zmywarka/naczynia po zakończeniu mycia były w środku z białym nalotem. W takim stanie była ok 24h. Powyższe zdjęcia zrobione po wyczyszczeniu zmywarki Finishem. Czy te wżery/przebarwienia były wcześniej - trudno mi powiedzieć, nie zwracałem na to uwagi. Użyta sól to W5 Dishwasher Salt - norma PN-EN 973:2009, chlorek sodu do regeneracji jonitów.

  Pytanie - czy jednostkowe złe zakręcenie pojemnika na sól i co za tym idzie jego nadmiar i pozostawienie w takim stanie na około 24h mogło wyrządzić opisane szkody? Czy jest to jakaś wada fabryczna blachy? Zmywarka użytkowana około roku a więc jest jeszcze na gwarancji...
  Będę wdzięczny za pomoc.
  Pozdrawiam serdecznie!
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 17  
  Oczywiście, że od soli, spróbuj to wyczyścić lekko ściernym mleczkiem. Bardziej martwił bym się otwartym zbiornikiem na sól gdzie nalało się tłuszczu czy brudu.