Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica ZWM 428IED korozja/wżery - Roczna zmywarka, pojawiły się wżery/przebarwien

KabatZ 20 May 2020 10:47 531 1
    KabatZ
    Level 10  
    Witam,

Sprowadza mnie tutaj temat rocznej zmywarki Amica ZWM 428IED.

Wczoraj przy wyjmowaniu naczyń zaobserwowałem niepokojące wżery/przebarwienia na blasze w środku. Pojawiły się zarówno od frontu - drzwiczek, jak i po bokach. Wielkość pojedynczych to średnica mniej więcej 5-10mm.
    Amica ZWM 428IED korozja/wżery - Roczna zmywarka, pojawiły się wżery/przebarwien Amica ZWM 428IED korozja/wżery - Roczna zmywarka, pojawiły się wżery/przebarwien
    Przyznam się, że w niedzielę dosypując sól nie poprawnie zakręciłem zbiornik i cała zmywarka/naczynia po zakończeniu mycia były w środku z białym nalotem. W takim stanie była ok 24h. Powyższe zdjęcia zrobione po wyczyszczeniu zmywarki Finishem. Czy te wżery/przebarwienia były wcześniej - trudno mi powiedzieć, nie zwracałem na to uwagi. Użyta sól to W5 Dishwasher Salt - norma PN-EN 973:2009, chlorek sodu do regeneracji jonitów.

Pytanie - czy jednostkowe złe zakręcenie pojemnika na sól i co za tym idzie jego nadmiar i pozostawienie w takim stanie na około 24h mogło wyrządzić opisane szkody? Czy jest to jakaś wada fabryczna blachy? Zmywarka użytkowana około roku a więc jest jeszcze na gwarancji...
    Będę wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam serdecznie!
    Sebastian_M26
    Level 20  
    Oczywiście, że od soli, spróbuj to wyczyścić lekko ściernym mleczkiem. Bardziej martwił bym się otwartym zbiornikiem na sól gdzie nalało się tłuszczu czy brudu.