Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI 410 EX - powiększone wydruki

mirek2 04 Paź 2005 00:02 1238 8
  • #1 04 Paź 2005 00:02
    mirek2
    Poziom 18  

Drukarka po wymianie bebna drukuje jakby w zoomie.Jak ja zresetowac lu po prostu zmniejszyc format wydruku.

0 8
  • #2 04 Paź 2005 08:11
    Calineczka*
    Poziom 31  

...hmm...dziwne, co znaczy jakby w zoomie?Mozesz zamiescic skana?Resetowanie nie powinno miec tu nic do rzeczy...

0
  • #3 05 Paź 2005 01:17
    mirek2
    Poziom 18  

Skan jest chyba niepotrzebny; drukuje poprawnie, lecz z lewej i z prawej strony obcina wydruk jak w typowej funkcji zoom, litery sa duze i brakuje
    miejsca na calosc. Mysle, ze sprawa polega na wpisaniu odpowiednich opcji do drukarki.Bede wdzieczny za kazda podpowiedz, bo drukarka jest odpowiednia dla moich zastosowan i mam mnostwo tonerow, wiec szkoda byloby ja wyrzucic. Pozdrowienia, Mirek2

0
  • #4 05 Paź 2005 08:21
    Calineczka*
    Poziom 31  

Mirku, nie wiem czemu uwazasz ze skan jest niepotrzebny. Dla mnie twoj opios nie jest za bardzo zrozumialy, a naprawielm juz setki takich drukarek...z reguly powtarzalnosc usterek jest w tych modelach ogrooomna...a "zooma" nie widzialem. Dlatego prosze o skana-zeby Ci pomoc...to chyba niewiele??Podejrzewam albo krzywa listwe led...wydruki byly by rozmazane....moze to rozumiesz przez zooma, ...albo wina sterownika-latwo sprawdzic....drukujac np. na sterowniku do HP4, ...a moze uszk. elektronika-wieeelka rzadkosc....dasz skana-bede precyzyjniejszy...

0
  • #5 05 Paź 2005 23:54
    mirek2
    Poziom 18  

Dzieki za odpowiedz.Obecnie nie moge przeslac skanu, bo moj skaner na kilka dni zostal uziemiony.Postaram sie wiec jeszcze raz opisac o co chodzi:
    Przy drukowaniu testu drukarki z print menu tekst jest odciety z lewej strony w taki sposob, ze napis OL410 zaczyna sie ok 0.5cm od lewego brzegu a powinien zaczynac sie na ok 1/3 szerokosci kartki. Taki sam efekt bylby gdyby obciac ten tekst np po slowach "Dzieki za odpowiedz"
    nastepnie przesunac do lewego brzegu i wydrukowac.Inaczej mowiac aby wydrukowac cos z calosci z Worda musze lewy margies ustawiac na co najmniej 6 cm i wowczas tekst jest caly.
    Jesli z tego opisu nadal nic nie wynika, to za kilka dni przesle skan.Pozdrawiam, Mirek2

0
  • Pomocny post
    #6 06 Paź 2005 00:26
    Calineczka*
    Poziom 31  

..chyba zrozumialem...ale nic dobrego to nie wrozy.Skoro masz cos takiego na stronie testowej, bez kompa, kabli etc...mogla sie elektronika/program uszkodzic.wielka rzadkosc...ale jednak. Jak masz ustawiona emulacje w drukarce??? Zrob na auto, ew. na HP...wtedy sprobuj. Zrob tez moze reset ustawien po tym....wlaczasz drukarke trzymajac prawe skrajne klawisze wcisniete...gorny i dolny-nie pamietam juz, chyba ENTER i FORM FEED, potem klikasz do engineering reset czy cos takiego i ENTER. odkurz ja moze jeszcze...jak masz karte rozszerzajaca pamiec-wyjmij, wloz...etc...etc. Na razie tyle...

0
  • #7 08 Paź 2005 02:33
    mirek2
    Poziom 18  

Dzieki za zainteresowanie tematem.Doceniam Twoja wnikliwosc i przepraszam ze nie napisalem od razu wszystkiego.Mam te drukarke od dosc dawna i kiedys zaoszczedzilem na jej reanimacje fax Lanier (OKI) poniewaz fax nie byl mi juz potrzebny. Kiedy wiec padla mechanika w drukarce, przelozylem mechanike z Laniera po drobnych przerobkach i wtedy powstal problem, niezbyt dobre wydruki.Kiedy po Twoich podpowiedziach przeanalizowalem temat,postanowilem zmienic jeszcze dodatkowo listwe LED.Pomoglo, wiec dzieki bardzo serdeczne.Problem tkwil w tym, ze listwy wygladaja identycznie, ale jednak sa inne (obok zlacza jest cyfra 1 lub 2).Swoja droga jestem tez gdanszczninem wiec podaj mi adrs na priva.Jesli przyjade kiedys do Gdanska to postawie Ci dobre piwo, ale nie wiem kiedy to bedzie, bo juz nie bylem w Gdansku ponad trzy lata.Dzieki serdeczne i pozdrowienia.Mirek2

0
  • #8 08 Paź 2005 03:06
    Calineczka*
    Poziom 31  

Gratuluje Mirku ;-)). Milo czytac, ze moje wypociny pomogly rozwiazac twoj problem ;-). A jak bedzieszsie kiedys wybieral w moje strony, zapraszam....odezwij sie wczesniej to sie przy pomyslnych wiatrach spotkamy;-)
    Pozdrawiam serdecznie...dobrej nocki!!Arek

0
  • #9 05 Lut 2006 14:37
    mirek2
    Poziom 18  

Wymiana listwy pomogla.Temat zamkniety.

0
  Szukaj w 5mln produktów