Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NCDR1100 DISPLAY SAFE ...

arttoo 04 Paź 2005 00:06 60590 64
  • #1 04 Paź 2005 00:06
    arttoo
    Spec od car audio

Jak w temacie problem PIK PIK oraz DISPLAY SAFE I RADIO SAFE rozwiazany!!!!!

Wszelkie info na PW lub 501806437

--------------------------------------------------------------------------------

Po wnikliwym i czasochlonnym przegladaniu schematow i ciezkiej pracy dzis tj.23.10.2005 zaimpementowalem z kolega radio NCDR1100 do astry co miala na pokladzie CCRT700 i bord komputer zmiany polegaly na poprowadzeniu 10 kabli w swoje miejsce zmianie mid na cid oraz zalozenie miniisso .Czas jaki byl na to potrzebny 4 godziny!!!

Zapraszam do dyskusji.

1 29
  • #2 16 Sty 2006 23:20
    MasterT
    Poziom 1  

A czy tego siemensa moge podłączyć w oplu omedze '97 z pełnym wyświetlaczem? mam też inne pytanie a mianowicie czy moge zwykły wyświetlacz zastąpić kolorwym z omegi C? Pozdrawiam.

0
  • #3 17 Sty 2006 01:18
    arttoo
    Spec od car audio

niestety nie poniewaz nie ma w tym aucie szyny CAN

0
  • #4 13 Kwi 2006 13:53
    Yahoo1
    Poziom 2  

Witam
    Mam Opla Vectre '2000
    I radio CCRT 700
    Mam szanse na taka operację??

0
  • #5 16 Cze 2006 01:53
    arttoo
    Spec od car audio

Tak masz taka szanse
    Wlasnie skonczylismy prace nad dolozeniem NCDR1100 i CID do VECTRA-B 99r.Trawalo to 4 dni prac ale udalo sie to wszystko zgrac i dziala jak nalezy!!!

Prace nad zmieniarka CDC3 w kazdej wersji zakonczone czyli cdc 3 dziala z NCDR1100 bez wzgledu na numer GM

W obecnej chwili prace nad cdc2 o wynikach poinformuje w niedlugim czasie!!!

Prace nad polskim jezykiem w CID prawie na ukonczeniu!

Polska wersja jezykowa jest juz gotowa do cid i ncdrxxxx

Prace nad zgraniem cd30 i cd30 mp3 ukonczone z dniem dzisiejszym do listy dopisuje wyswietlacz bid(gid) i radyjka cd30 i cd30mp3 blaupunkta,prace trwaja nad radyjkiem cd30mp3 grundiga

Zapraszam do dyskusji

0
  • #6 31 Sie 2006 00:44
    FuRaX_19
    Poziom 1  

Witam a mam takie zapytanie a wie ktos jak sie koduje radio w Citroenie R C5 2 rok. prod. 2005
    Jak ktos juz probowal walczyc z czyms takim prosze pomozcie mi

0
  • #7 31 Sie 2006 20:44
    robwo
    Poziom 10  

Witam
    Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć - czy możliwa jest wymiana wyświetlacza GID na CID tzn. zamontowanie kolorowego wyświetlacza do Opla Astry H + wymiana radia na CD 70 NAVI ? Czy ktoś to już robił - jakie wrażenia i etc.
    Pozdrawiam Wszystkich i z niecierpliwością czekam na odpowiedż.

0
  • #8 01 Wrz 2006 22:37
    majster_klepka
    Poziom 10  

Witam!
    Czy robisz już grundiga cd30 ?
    pozdrawiam!

0
  • #9 03 Wrz 2006 00:31
    arttoo
    Spec od car audio

nie jeszcze narazie nie robie grundiga cd30 ale prace trwaja

0
  • #10 11 Wrz 2006 10:07
    robwo
    Poziom 10  

Witam
    Czy jesteś w stanie odkodować tzn. wyzerować z pamięci radia dane poprzedniego auta, aby radio nie było przypisane do żadnego innego samochodu. Radio model CD 70 NAVI oraz CDC 40 OPERA radia są od OPLA.(oczywiste).
    Pozdrawiam

0
  • #11 20 Wrz 2006 15:30
    robwo
    Poziom 10  

Witam Wszystkich
    Razem z kolegą rozpracowaliśmy tzn. rozkodowaliśmy radio do opla CD 70 NAVI. Po podłączeniu do samochodu nie trzeba używać żadnego TECHa radio jest gotowe do zainstalowania wszystko hula jak trzeba. Ponadto juz potrafimy usunąć kod tzn. rozkodować wszystkie radia montowane w nowych OPLACH.
    Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych

0
  • #12 25 Wrz 2006 23:53
    majster_klepka
    Poziom 10  

Witam!
    Robwo można prosić o jakiś namiar do Ciebie:) komóreczka albo inny numer telefonu:) bo poszukuje kogoś kto mi zamontuje takie radyjko...
    pozdrawiam!

Pod postem masz kontakt Email. PW, GG... <SławeK>

0
  • #13 27 Wrz 2006 13:51
    robwo
    Poziom 10  

Witam
    Z jakim radiem masz problem jeżeli są to radia do nowych OPLI nie ma problemu, tym bardziej jeżeli posiadasz CD 70 NAVI lub podobne CD...
    Jak coś to: robwo(malpa)op.pl
    Pozdrawiam

0
  • #14 11 Paź 2006 16:27
    Gizer
    Poziom 1  

Siemens NCDC kolorowy wyświetlacz. Po wymianie na inny po włączeniu po jakichś 30 sec.. wyświetla sie napis "Display Saved" radio gra bez problemow ale wyświetlacz nie działa. Co z tym zrobić.

4
  • #15 02 Gru 2006 22:38
    plewkal
    Poziom 9  

witam czy ktos moze mi powiedziec czy jest mozliwosc "wgrania polaka" do NCDCR 2015 i czy jest wogole mapa nawigacji na polske do tego radia??

0
  • #16 17 Gru 2006 20:49
    kemal2
    Poziom 1  

Witam mam pytanko czy ten model ma wyjście na wzmacniacz proszę o odpowiedz na nr gg 1611543

Dodano po 11 [minuty]:

Czy wyszła już mapa polski i może ma ktoś instrukcje do tego radia?? prosze na GG 1611543

0
  • #17 04 Sty 2007 18:49
    inokris
    Poziom 19  

Witam.
    Czy ktoś już robi cd30mp3 ale grundiga? Jeśli tak to prosze o podanie jakiegos kontaktu.
    pozdrawiamKK

0
  • #18 24 Sty 2007 17:39
    plewkal
    Poziom 9  

witam jestescie w stanie zrobic polaka w ncdr 2015? mozna jAkis namiar prosic??

0
  • #19 01 Lut 2007 21:47
    ewamirek
    Poziom 2  

Witam,
    Czy ktoś może podpowiedziec czy do podłączenia do NCDR1100 (Opel Zafira) zmieniarki CDC3 jest wymagany KOD zmieniarki.
    Czy mozna go odzyskać ?
    Jest może ktoś chętny do "zgrania" tej pary w okolicach Trójmiasta ?
    Pozdrawiam.

0
  • #20 12 Mar 2007 09:37
    @rteq
    Poziom 1  

plewkal napisał:
    witam czy ktos moze mi powiedziec czy jest mozliwosc "wgrania polaka" do NCDCR 2015 i czy jest wogole mapa nawigacji na polske do tego radia??

witam - mam ten sam problem :!:

w serwisie Opla powiedzieli że na Polske wogóle mapy nie robili
    ma ktoś jakąkolwiek inną ?

proszę o odpowiedź

znalazłam cos takiego:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=166932097

a wy ? czego uzywacie ?

0
  • #21 12 Kwi 2007 21:44
    voodooman
    Poziom 1  

Witam.

Posiadam Opla Merive 07r samochód zakupiony został bez radia.
    Teraz nadarzyła się okazja kupna tego używanego radyjka
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=181450060

Jak z instalacją? Da rade to zainstalować do samochodu tak aby grało jak należy ?

Serdecznie pozdrawiam

0
  • #22 21 Kwi 2007 21:26
    majster_klepka
    Poziom 10  

Witam!

Pewnie, ze bedzie Ci pasowac. Musisz je jedynie zameldowac do samochodu a o to gadaj z artoo :)

pozdrawiam!

0
  • #23 04 Cze 2007 23:51
    ewamirek
    Poziom 2  

Witam,
    Wcześniej pytałem się na temat możliwości "zgrania" NCDR'a1100 ze zmieniarką CDC3 (Opel Zafira, graficzny wyświetlacz). Jakoś cisza zapadła :(
    Chciałbym powrócić do tematu. Może ktoś mi pomoże - chętnie się przejadę nawet do Wrocławia ;) jeśli ktoś będzie w stanie coś pomóc.
    Może trochę historii:
    Na początku jak kupiłem CDC3 zanim pojechałem z tym do serwisu Opla nie było możliwości sterowania zmieniarką z NCDR'a ale przy wyłączonym NCDR’rze po włożeniu magazynka z płytami zmieniarka odtwarzała płytę od początku do końca. Na wyświetlaczu jedynie pojawiał się komunikat „check disc 2”.
    Przy jakiejś okazji wizyty w serwisie Opla mieli zrobić mi „dobrze” a w sumie to troszeczkę "zamieszali". Teraz mam taki stan że (jak powyżej przy wyłączonym radiu po włożeniu magazynka) pojawia się komunikat "check disk 2", odtwarza przez około 20s i przestaje grać. W zmieniarce słychać że płyta "rozpędza" się natomiast w głośnikach słychać "stuki". W tych 20s można nawet wybierać menu CDC oraz zmieniać płyty i utwory.
    Nie mam już ochoty jechać z tym do serwisu bo nie mam pewności że sobie z tym poradzą.
    Co ciekawe (jak dla mnie) nie ma żadnego komunikatu o wprowadzenie kodu od zmieniarki.
    Czy ktoś może mi pomóc ? Podpowiedzieć czy są to „normalne” objawy jak wszystko nie jest ze sobą zgrane ?
    Pozdrawiam.

0
  • #24 08 Cze 2007 19:50
    james bond 007
    Poziom 15  

Witam.Mam Astre G na pokładzie ma siemensa ncdr 1100 + zmieniarka Philips'a.Moge słuchać i sterować zmieniarka przy pomocy przycisków na radiu wszystko gra ale jezeli chce uzyc tunera to na wyświetlaczu pokazuje sie komunikat ''Radio Safe''.Auto bylo ok tygodnia bez akumulatora przed tem działało.Do radia i zmieniarki mam security code.Na forum opisane sa sposoby wpsiywania ale do wszystkiego tylko nie do Siemensa a nie chce go zablokować, w jaki sposób moge je uaktywnić??czy pozostaje mi juz tylko wycieczka do serwisu?

Pozdrawiam

0
  • #25 12 Lis 2007 17:27
    PioBin
    Poziom 10  

a ja właśnie oddałem do ASO - ncdr1100 z komunikatem radio safe. Cena 140zł - ale jeszczenie nie mam go z powrotem. zaznaczam ze radio było sprowadzone z niemiec i nie mam zadnych kodów. zobaczymy co chłopaki w aso zrobia... pozdr.

0
  • #26 24 Lis 2007 09:51
    Roman.Kr
    Poziom 10  

Witam.W mojej vektrze z2001 mam simensa NCDR 1500 z kolorowym ekranem,radio ma podłączony telefon i zmieniarkę philipsa na 4 cd.mam problem tego typu; na wiosnę tego roku podczas jazdy pokazał się komunikat "display safe" ale radio grało nadal, przestało działać sterowanie z kierownicy.W serwisie zaprogramowali radio od nowa i jest ok., niestety sterowanie z kierownicy nadal nie chodzi.Sprawdziłem wstążkę połączeniową przy kierownicy impulsy sterujące (napięciowo) dochodzą do radia.Proszę o pomoc czy ktoś to może naprawić?

0
  • #27 09 Gru 2007 12:02
    jonas7
    Poziom 1  

witam
    mam problem z radiem w moim oplu mam radio CD30 i na wyświetlaczu pojawia sie co 10s napis display safe ale radio gra i wszystko działa poprawnie tylko ze to zaczyna być denerwujące jak ktos wie jak to wyłączyć prosze o pomoc

0
  • #28 02 Sty 2008 20:45
    PioBin
    Poziom 10  

Radio NCDR1100 wróciło z serwisu i lipa - ASO nie dało rady - a próbowali najlepsi HAHAHA - ASO!!!
    Teraz moje wnioski:
    Po kilku próbach samodzielnego montażu radia zauważyłem że gdy wkładam radio do kieszeni - jednak nie do końca jest wciśniete!, na tyle że się załączy i zacznie grać to może sobie tak grać do jutra i żaden komunikat typu DISPLAY czy RADIO SAFE nie będzie widoczny. Oczywiście na ty etapie sterowanie komputera pokładowego nie będzie działało i nie można zmieniać stacji gdyż wiązka do komunikacji z komputerem nie jest podłączona - teoretycznie kiszka, ale.. gdy tak sobie pogra z 10-15 minut to poźniej gdy wepchne go dalej to zaczyna wszystko działać i już tak zostaje do momentu wyjęcia kluczuka ze stacyjki. Więc o co tu chodzi??? Może znajdzie się chociaż jeden specjalista mniej tajemniczy jak dotychczas i pomoże w uruchomieniu "jak należy" tego dziadostwa... pozdr.

0
  • #29 28 Sty 2008 19:35
    dbmax
    Poziom 15  

witam
    mam problem z radiem NCDR1100 wyjąłem je z kieszeni a po 2dniach zamontowałem z powrotem, wszystko było ok bez wprowadzania kodu ale po 2 godzinach po wyłączeniu radia już się nie włączyło
    mruga tylko dioda a radio na nic nie reaguje
    sprawdziłem miernikiem zasilanie dochodzi prawidłowo i ze stacyjki też
    proszę o pomoc

2
  • #30 17 Lut 2008 01:04
    arttoo
    Spec od car audio

A możesz powiedzieć w jakim celu wyjąłeś to radio na cale 2 dni???
    Tak miedzy nami to nic się nie powinno stać bo to radyjko jest douczone jak kluczyk a założę sie że kluczyk (kluczyki) działają normalnie mimo tego że jeden z nich leży sobie schowany w ciepłym miejscu w jakimś schowku w domu!!!!

0
  Szukaj w 5mln produktów