Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volkswagen Polo V - Na zimnym nierówna praca silnika oraz delikatnie falujące o

20 Maj 2020 15:31 138 3
  • Poziom 2  
    Witam zostałem posiadaczem volkswagena Polo V 1,6TDI 90km bluemotion 2010r ,system start stop . Mam pytanie czy poprostu ten typ tak ma czy to jakaś usterka. Po odpaleniu auta na zimnym silniku ( gdy auto dużej postoji) przez około 10s auto nie równo chodzi i obroty delikatnie falują po kilku sekundach wszystko ustępuje. Auto ma moc nic innego się nie dzieje. Pod komputerem brak błędów które mogły by to powodować. Trochę o takich przypadkach czytałem i piszą że mogą być to wtryski , wtryski nie leją pod komputerem mają dobre parametry. Ktoś ma jakieś pomysły? Czy się nie przejmować bo to normalne ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Większość diesli tak ma przy rozruchu.Jest to schodzenie paliwa albo świece ,słaba kompresja itp.Tak według mnie.To szukanie dziury w całym.Ja takich klientów odsyłam za bramę.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    A co do świec w takich temperaturach +15 one się w ogóle załaczają? I czy możliwe jest że z którąś jest coś nie tak A błąd nie wyskoczy ? Tak czy siak olewam sprawe póki nie ma innych objawów, to mi nie przeszkadza tylko obawiałem się że może się coś uszkodzić bardziej;)
  • Poziom 24  
    Niektóre diesle na cr palą przy -10 stopni przy uszkodzonych świecach.Oczywiście trochę nim potelepie ale potem działa ok.Nowe systemy eodb potrafią włączyć świece żarowe przy długim hamowaniu silnikiem.A po to żeby dogrzać komorę spalania.Takie cuda.Stare rupiecie na komorach wirowych o wtrysku pośrednim prawie wcale nie zapalają bez świec.

Dodano po 3 [minuty]:

Pawel66679 napisał:
    I czy możliwe jest że z którąś jest coś nie tak A błąd nie wyskoczy ?

Możliwe.Ale to w układach liniowych na zwykłym przekaźniku.W nowych samochodach sterownik przeważnie ma kontrolę nad każdą świecą.